Giriş Yap

veya Üye Ol

Giriş Yap

veya Üye Ol

Üye Girişi

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

ONLİNE REZERVASYON
World, Bonus, CardFinans, Paraf, Combo, Advantage, Axess kartlara Vade Farksız 3-6 Taksit

Tatilin En Keyiflisi BELLİMATUREn Lezzetli Gurme Turunu Sizin için Hazırladı.

 UÇAKLI ANTAKYA & GAZİANTEP TURU
KÜLTÜR VE LEZZET BİR ARADA

1 GECE ANTAKYA GRAND BOĞAZİÇİ YA DA ANEMON OTEL KONAKLAMA
1 GECE GAZİANTEP MET GOLD OTEL YA DA SHIMALL OTEL KONAKLAMA

Direkt Uçuş Konforu:
İZMİR - ADANA (Sabah Uçağı) | ADANA - İZMİR (Akşam Uçağı)

Antakya, Gaziantep ve Adana'da tarihe ve lezzete dair bir yolculuk..

Antakya Mozaik Müzesi & Gaziantep Zeugma Mozaik Müzesi
Harbiye Şelalesi, Titus Tüneli, Samandağ, Gaziantep Tarihi Sokakları ve Çarşıları, Adana Sabancı Cami, Taşköprü

(3 GÜN -2 GECE) SEZON BOYUNCA
TÜM TARİHLERE YUKARIDAKİ TARİHLER KISMINDAN ULAŞABİLİRSİNİZ!
 

Tüm turlarımız da kademeli fiyat değişikliği uygulanabilmektedir. Kademeli kontenjan doldukça fiyatlar artış gösterebilir.

Kalkış Yerleri:
Adnan Menderes Havaalanı
Tur Hareket Tarihleri:

Tur Programı

 • 1. Gün
  İZMİR - ADANA - SABANCI CAMİİ - TAŞ KÖRPÜ - NECMİ ASFUROĞLU ARKEOLOJİ MÜZESİ - HATAY ARKEOLOJİ MÜZESİ - ST.PİERRE KİLİSESİ - HABİBİ NECCAR CAMİİ - UZUN ÇARŞI

  Sabah siz değerli misafirlerimiz ile Adnan Menderes Havalimanı'nda buluşma, check-in işlemleri sonrası uçağımız havalanıyor. Adana Havaalanına iniyoruz. Havalimanında bizleri bekleyen rehberimizle buluşup tarih ve lezzet ile harmanlanmış dolu dolu bir gün geçirmek için aracımızda yerlerimizi alıyoruz. Kahvaltı molamızın ardından (ekstra), Adana'da Seyhan nehrinin hemen yanıbaşına kurulmuş Türkiye'nin ve Balkanların en fazla ibadet alanına sahip camisi olan Sabancı Merkez Camini geziyoruz ve Seyhan Nehri üzerine kurulmuş günümüzde dizilerde sıkça görülen tarihi Roma köprüsü Taş Köprüyü fotoğraflıyoruz. Yaklaşık iki buçuk saatlik yolculuğumuz sonrası Medeniyetler Şehri Antakya'ya ulaşıyoruz. Önce Antakya kent merkezinde yapılan bir otel inşaatının kazıları sırasında ortaya çıkan arkeolojik kalıntıların yerinde korunarak sergilendiği Dünyanın en büyük tek parça mozaiği’nin bulunduğu Necmi Asfuroğlu Arkeoloji Müzesi’ni geziyoruz. Bu büyüleyici ve etkileyici  müze ziyaretimiz sonrasında, Akdeniz ve Hatay mutfağının lezzetlerini  tadacağımız yöresel yemeklerden oluşan öğle yemeğimizi almak üzere mola veriyoruz. 2013 yılında açılışının ardından dünyanın en zengin mozaik koleksiyonunu içerisinde barındırmaya başlayan Hatay Arkeoloji ve Mozaik Müzesi ile programımıza başlıyoruz. Birbirinden ilginç ve sanatsal mozaikleri ve dünyada eşine zor rastlanan mermerin dantel gibi işlendiği Antakya Lahdini rehberimizin anlatımları eşliğinde gezdikten sonra, hırıstiyanlık tarihinin en eski mağara kiliselerinden birisi olan ve Hz İsa'nın havarilerinden Aziz Petrus tarafından yapılan aynı zamanda Hırıstiyan sözcüğünün ilk kez dile getirildiği Saint Pierre Mağara Kilisesini geziyoruz. Sonrasında 3 ilahi dinin buluştuğu, kiliselerin çan kuleleri ve camilerin minarelerinin aynı karede görüldüğü medeniyetler şehri Hatay'ın merkezine geçiyor ve içerisinde Hırıstiyanlara ait mezarların bulunduğu, Anadolunun eski camilerinden olan Habibi Neccar Camisini ve hikayesini rehberimizden dinliyoruz. Kültür ve tarihe doyduktan sonra sıra Hatay'ın meşhur lezzetlerine geliyor ve hem gözümüze hem midemize hitap eden yöresel yemeklerden yemek için restaurantımıza geçiyoruz. Mezeler yemekler künefeler ile donatılmış masamızda yemeklerimizi afiyetle yedikten sonra meşhur Uzun Çarşıda alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Sonrasında konaklama için otelimize geçiyoruz ve bizim için ayrılan odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

  Konaklama: 4* Anemon Otel ya da 4* Grand Boğaziçi Otel

 • 2. Gün
  SAMANDAĞ VAKIFLI KÖYÜ - HIDIRLIK KÖYÜ - BEŞİKLİ MAĞARA - TİTUS TÜNELİ - GAZİANTEP

  Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Hatay'ın Samandağ ilçesine bağlı olan ve Türkiye'nin tek Ermeni Köyü olma özelliği taşıyan Vakıflı Köyü'ne ulaşıyoruz. Ermeni mimarisine sahip bu köyde portakal kokuları eşliğinde gezintimize başlıyoruz. Organik alışverişlerimizi yapıyor ve rotamızı Hıdırlık Köyüne çeviriyoruz. Musa Ağacı önünde fotoğraflarımızı çekiyoruz. Çok uzun zaman önceden günümüze gelen mitolojik efsanesini rehberimizden dinliyoruz. Çay molamızın ardından Hz. Hızır Türbesini ziyaret ediyoruz. Gezimize Titus Tüneli ile devam ediyoruz. Romalı Vali Titus Verlius tarafından yüzlerce metre kaya bloğunun insan eliyle kazınarak oyulan tüneli, Direkli Kilise ya da Beşikli Mağara olarak bilinen Mezar Şapeli gezilerimizi yapıyoruz. Hatay gezimizi tamamlıyor ve gastronomi şehri Gaziantep'e doğru yola koyuluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

  Konaklama: 5* Shimall Otel, 4* Met Gold Otel vb.

 • 3. Gün
  TAM GÜN GAZİANTEP TURU (ZEUGMA MOZAİK MÜZESİ, HANLAR, BAKIRCILAR ÇARŞISI, ELMACILAR PAZARI, TARİHİ TAHMİS KAHVESİ)

  Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı ardından ZEUGMA’dan çıkartılan mozaiklerin sergilendiği Mozaik müzesi oluyor. Dünyaca ünlü ‘Çingene Kızı’ mozaiğinin yanı sıra konusunu Yunan mitolojisinden alan mozaikleri rehberimizin anlatımları eşliğinde gördükten sonra şehir merkezine gidiyoruz. Unosco Gastronomi Şehri unvanlı zengin Gaziantep mutfağını deneyimlemek için restaurantımıza geçiyoruz. Beyran, yuvalama, lahmacun, kebaplar ve tabiki baklavaların bulunduğu zengin yemek seçenekleriyle karnımızı doyurup, kültür yolu olarak düzenlenen rotada yapacağımız yürüyüşümüzde yapılış tarihi tam olarak bilinmeyen Gaziantep Kalesi, Osmanlı İmparatorluğu döneminden günümüze ulaşan Hanları gördükten sonra Tahmis kahvesine ulaşıyoruz. . İlk kez 1638 yılında yapılan, 1901 yılındaki yangından sonra yenilenerek günümüze gelen Tahmis Kahvesi’nde vereceğimiz serbest zamanın ardından artık çarşılarda satılan birbirinden güzel yemeniler, meşhur elmacı pazarından yöreye özgü baharatlardan ve yörede Bandırma olarak bilinen cevizli sucuklardan, Bakırcılar ve Sedefçiler Çarşısında satılan birbirinden güzel bakır eserlerden almak için vereceğimiz serbest zaman ardından ve Adana havaalanına doğru gidiyoruz. Akşam uçağımız ile İzmir'e geliyor ve bir sonraki BellimaTur organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

  • Uçak saatleri belirtilen havayolu firmasından alınmış olup olası rotar, saat değişiklikleri ya da iptallerden Bellima Tur sorumlu değildir.
  • Hava şartlarından, uçak saat değişikliklerinden ya da mücbir sebeplerden dolayı gerçekleştirilemeyen turlardan Bellima Tur sorumlu değildir.
  • Tur kalkış gününden en geç 1 gün önce rehber bilgisi, güncel buluşma saatleri ve biniş noktaları Bellima Tur tarafından SMS olarak gönderilir.
  • Uçaklı turlarda kimlik ibraz ederek rezervasyon yaptırmanızı tavsiye ederiz. Rezervasyon sonrası tarafınıza tur evrağı gönderilir ve kontrol etmenizi tavsiye ederiz. Uçaklı turlarda isim soyisim TC kimlik no gibi kişisel bilgilerin yanlış olmasından kaynaklı iptallerde Bellima Tur sorumlu değildir.
  • Diğer katılım şartları ve iptal ve değişiklik şartlarını üst menüden ek bilgiler kısmından detaylı olarak inceleyebilirsiniz.
  • ÖNEMLİ: 9-11 Nisan tarihli program İzmir-Gaziantep, Adana-İzmir uçuşu ile gerçekleştirilecek olup, programda gezilecek yerler arasında değişiklik olmayıp, 1. gece Gaziantep, 2. gece Antakya konaklama olarak program güncellenecektir.
  • Ek Bilgiler/Sözleşme Madde 20- En son yayınlanan sirkü, bir öncekini geçersiz kılar. En son güncel sirkü 22.03.2022

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

İzmir - Adana, Adana - İzmir Direkt Uçak Konforu

Yeni Model Otobüs İle Tüm Ulaşım Hizmetleri

Belirtilen Tüm Çevre Gezileri ve Turlar

2 Gece 4* - 5* Otel Konaklaması

Otellerde 2 Sabah Kahvaltısı

2 Akşam Yemeği

Profesyonel Yerel Rehberlik Hizmetleri

Araç İçi İkramlar

Mesleki Sorumluluk Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

İlk Gün Kahvaltı, Son Gün Akşam Yemeği

Otel’de Yapılan Ekstra Harcamalar

Tüm Öğlen Yemekleri

Müze ve Ören Yeri Girişleri

Gaziantep'te Meşkhane Eğlencesi

Fiyat&Taksit Seçenekleri

Ek Bilgiler

Tüm Turlar için Genel Bilgiler:

1-Katılımcılar, araca bindikleri noktada bırakılır. Ayrıca farklı noktalarda duraklama/yolcu indirme yapılmamaktadır. Turlarımızın başlangıç ve bitiş saatleri toplu taşıma saatleri ile denk gelmeyebilir. Tüm planlarınızı buna göre yapmanızı tavsiye ederiz. Site de yazan saatler tamamen bilgilendirme amaçlı olup kesin buluşma saati ve noktası, rehber bilgisi turdan önce SMS veya Whatsapp ile tarafınıza gönderilecektir. Turdan önce bu bilgi ulaşmaz ise ofisimizle iletişime geçiniz.
2-Turlarda, hava, yol ve olağanüstü durumlardan ötürü değişiklik yapma hakkı, acentemizde saklıdır.
3-Tur sırasında unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
4- Turlarımız da araçlar kişi sayısına göre tedarik edilmektedir. Tura gelecek olan aracın katılımcıya önceden bilgilendirmesi yapılmaz.
5-Yerel otoriteler tarafından gezilmesine/gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi veya turlar yapılmaz. Bu gezi veya turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz.
6-Turun gerçekleştirilmesi için yeterli katılımcıya ulaşılamadığı takdirde, asgari 1 gün önce haber vermek şartıyla, acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. 
7-Çocuk indirimi, 12 yaşını doldurmamış çocuk katılımcılar için, 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.
8-Ekstra turlar minimum 20 kişi olması durumunda gerçekleşebilir. 20 kişi olmazsa gerçekleşmeyebilir.
9-Bellima Tur, aynı standartlar da olmak şartı ile oteller de değişiklik yapma hakkına sahiptir.
10-Hangi oda da kalacağınızı BELLİMA TUR’un belirleme imkânı yoktur. Odaları kalacağınız oteller belirlemektedir.
11-Oteller de özellikle 3 kişilik odalar da 3. Yatak standart yatak olmayabilir. Açılır yatak verilebilir.
12-Turlarımızda zorunlu seyahat sigortası yapılmaktadır. Doğum tarihi ve T.C. kimlik numarası ibrazı zorunludur. Acentemiz bu bilgileri teyit etmekle yükümlü değildir.
13-Öngörülmesi mümkün olmayan sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya rehberimizin belirlediği saatlere misafirlerin uymamaları sebebiyle, tur programında belirtilmiş olmasına rağmen, yapılamayan gezilerden acentemiz sorumlu değildir.
14-Rehberimiz gerekli gördüğü durumlarda; programda her türlü değişikliği yapma hakkına sahiptir.
15-Bölge yoğun olduğu Bayram gibi dönemler de sitede belirtilen otellerden farklı oteller de ve grup bölünmüş olarak konaklama yapabilir. Karadeniz turlarında, yayla tesisleri kapasitesine göre 2 ayrı otel de kalınabilir. Yaylaya çıkarken otobüs çıkamayabileceğinden minibüsler ile çıkılabilir. Bu durumda eşyalarınız için ufak çanta bulundurulması tavsiye edilir. Yayla çıkış ücretleri size aittir, acentamızın hiç bir ticari bağlantısı yoktur.
16-Yapılan görüşmeler de sözlü beyanlar esas alınmayacaktır. Tur programında yazan detaylar ve sizin mail yolu ile talepleriniz esas alınacaktır.
17-Katılımcıların bu bilgileri okudukları ve kabul ettikleri paket tur sözleşmesinde yazmakta olup, web sitesi güncellemelerini tüketici takip etmekle yükümlüdür. Web sitesi ve paket tur sözleşmesi ayrılmaz bir parçadır.
18-Yaz Sezonu, Dini ve Milli Bayramlar gibi özel ve yoğun dönemler de konaklamalar belirlenen bölgenin çevre illerinde gerçekleşebilir.
19-Mevsimsel değişiklikler, yol çalışmaları, hava şartları, sizin hizmet alınımızdan önceki hizmette oluşan otel memnuniyetsizliklerine göre Bellima tur web sitesinde yer alan tur programında, içerikler de değişiklik yapabilir. En son yayınlanan sirkü, bir öncekini geçersiz kılar.
20-
Katılımcıların bu bilgileri okudukları ve kabul ettikleri paket tur yönetmeliğince hizmet sözleşmesinde yazmakta olup, web sitesi güncellemelerini tüketici takip etmekle yükümlüdür. Web sitesi ve paket tur sözleşmesi ayrılmaz bir parçadır.

Yurtdışı Turlar:

1-Yurtdışı turlarına katılmak isteyen katılımcıların tur programında belirtilen ülkelere giriş şartlarına uygun pasaport veya vizeye sahip olması gerekmektedir.
2-Yurtduşı turlarında gideceğiniz ülkelerin para birimlerine göre para bulundurmanız gerekmektedir.
3-Yurtdışı turlarında kahvaltı kültürü Türkiye'deki gibi değildir. Oteller'de her ülkenin kültürüne göre kahvaltı alacağınızı bilmeniz gerekmektedir.
4-Turlar da, sınır kapılarında bekleme süreleri uzayabilir. Bundan Bellimatur sorumlu tutulamaz.
5-Batum'a kimlik ile geçişler de bebek, çocuk, yetişkin farketmeksizin, kimlik fotoğraflı olmak zorunludur.
6-Ekstra turlara katılım sayısı en az 20 kişidir. 20 Kişi oluşmazsa ekstra turlar gerçekleşmeyebilir.
7-Araçlarımız yeni model araçlar olup Teknobüs diye tabir edilen araçlardan değildir. Araçlarımız da tv ve wifi garanti edilmez.
8-Covid-19 sebebi ile turların başlangıcında veya ülkelere girişlerdeki sorun ve aksaklıklardan Bellimatur sorumlu tutulamaz.
9-Katılımcıların bu bilgileri okudukları ve kabul ettikleri paket tur yönetmeliğince hizmet sözleşmesinde yazmakta olup, web sitesi güncellemelerini tüketici takip etmekle yükümlüdür. Web sitesi ve paket tur sözleşmesi ayrılmaz bir parçadır.

 

İptal Şartları

İptal ve değişiklik gibi özel durumlardan olumsuz etkilenmemek için İptal Güvence Paketi'ni yaptırmanızı önemle tavsiye ederiz. İptal Güvence Paketi yaptırmayan misaifler için aşağıdaki şartlar geçerlidir.

Olası iptal ve iade de 1618 Sayılı Seyahat Acentaları Kanunu'na bağlı Paket Tur Yönetmeliği 'ne bağlı olarak hazırlanmış olan Paket Tur Sözleşmesi'nde geçerli olan ilgili maddeler esas alınacaktır. Seyahat Acentalarının 1618 sayılı kanun ile kurulduğunu, bir yasası olduğunu ve Paket Tur Yönetmeliği Kanuna göre hizmet verdiğini hatırlatmak isteriz. Paket Tur Yönetmeliği Kanunu gereği kısaca iptal şartları aşağıdaki gibidir;

1- Uçaklı Turlar da veya Promosyon olarak afiş edilen turlar da iptal iade hakkı yoktur.

2- Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır. Tur tarihine 30 günden az kalması durumunda %30 ceza, 20 gün ve daha az kalması durumunda %100 ceza uygulanır.

3- Katılımcının, kendisinin veya 1. derece yakınının sağlık sorunu ile ilgili iptal talebinde tur ücret iadesini SİGORTA ŞİRKETİ yapmaktadır. Sigorta şirketine, katılımcı Türkiye devlet hastanelerinden alınan raporu (Başhekim veya en az 2 doktor imzalı) sunmak zorundadır. Sigorta Şirketi, kronik rahatsızlıkları (daha önceden teşhisi konulabilen tansiyon, şeker, astım vb. gibi durumlar) karşılamaz. 

Vize Bilgileri

Yorumlar

Benzer Turlar

 • 26.01.2024
 • 8.499,00 TL