Giriş Yap

veya Üye Ol

Giriş Yap

veya Üye Ol

Üye Girişi

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Doğu Ekspresi Bilet Fiyatları

Doğu Ekspresi Bilet Fiyatları

Doğu ekspresi bilet fiyatları ile ilgili ziyaretçilerimizi bilgilendirmek adına bir araştırma yaptık. Sosyal medya üzerinde paylaşımlarını gördüğümüz Doğu ekspresi, seyahat sevenlerin muhakkak deneyimlemesi gerekenler listesine girmeyi başarmıştır. Özellikle gençler tarafından yoğun ilginin olduğunu söyleyebiliriz. Peki nedir doğu ekspresi? Tcdd taşımacılık tarafından her gün Ankara - Kars arası tek sefer şeklinde çalışan tren hattıdır. Trenler yataklı ve yemekli vagonlardan oluşmaktadır. Bu güzergaha katılanlar 25 saatlik tren yolculuğu yapmaktadır. Elbette tren için uzun bir süre ancak keyifli hale getirmek için yanınıza bol bol eşya alabilirsiniz. Kendi vagonunuzu dilediğiniz gibi dizayn ederek yolculuk yapabilirsiniz. Vlog çeken kişilere ait vagon tasarımlarını da konu içerisine ekleyeceğiz.

Doğu ekspresi bilet fiyatları

Her gün karşılıklı olarak 1 adet doğu ekspresi tren seferi gerçekleştirilmektedir. Güzergah olarak trene bindikten sonra Ankara – Kırıkkale – Kayseri – Sivas – Erzincan – Erzurum – Kars rotası oluşturuluyor. Kışın yapılan seferlerde çok sıkı giyinmeli ve muhteşem doğaya, manzaraya hazır olmalısınız. Hat boyunca geçilen ovalar, dağlar seyir zevki açısından oldukça iyi diyebiliriz. Yolculuğun 1 gün sürmesi ilk başta sıkıcı olur mu düşüncesi yaratsa da yanınızda iyi vakit geçirebileceğiniz, eğlenebileceğiniz arkadaşınız olursa hayatınız boyunca unutamayacağınız anlar biriktirirsiniz. Tren ile ilgili ilk bilgiler bunlar fakat sık sorulan, merak edilen doğu ekspresi bilet fiyatları konusudur. Popüler hale geldikten sonra bilet bulmak ciddi zorlaştı. Turizm acentaları, bireysel alımlar, yurtdışından deneyimlemek isteyenler yoğunluk yaratmaktadır. Sefer sayısının da az olduğu düşünüldüğünde bilet bulamayabilirsiniz.

Ankara – Kars
İstasyon 22010
Hareket saati
Ankara 17:55
Kars 20:27
(ertesi gün)
Yolculuk Süresi 26 sa 32 dk
Kars – Ankara
İstasyon 42009
Hareket saati
Kars 08:00
Ankara 09:56
(ertesi gün)
Yolculuk Süresi 25 sa 56 dk
 

Doğu Ekspresi Vagon Çeşitleri

  • Pulman Vagon
  • Yataklı Vagon
  • Örtülü Kuşetli Vagon
  • Yemekli Vagon

Turistik doğu ekspresi treni biletleri tcdd resmi sitesinden alınmaktadır. Tek yön veya gidiş dönüş olarak alınabilmektedir. Tcdd sistemine girdiğiniz zaman farklı fiyatlar sizi yanıltmasın. Doğu ekspresi bilet fiyatları 2024 6.000 TL'dir. Bu fiyatlandırma önümüzdeki yılı kapsamaktadır. Tek yön olarak fiyatlandırılmıştır.

Doğu ekspresi bilet fiyatları 2024

 

Vagon Tipi Fiyatlar 2024
Pulman Kişi Başı 420 TL
Örtülü Kuşetli Vagon Kişi Başı 720 TL
Örtülü Kuşetli Vagon 4 Kişi 2.880 TL
Turistik Doğu Ekspresi’nde 2 Kişilik Yataklı Vagonda Oda Ücreti Tek Yön (Düşük Dönem) 6.000 TL
Turistik Doğu Ekspresi’nde 2 Kişilik Yataklı Vagonda Oda Ücreti Tek Yön (Normal Dönem) 8.000 TL
Turistik Doğu Ekspresi’nde 2 Kişilik Yataklı Vagonda Oda Ücreti Tek Yön (Yüksek Dönem) 12.500 TL

Yıllara göre fiyatlar sürekli yükselmekte olup popüler hale geldikçe yükselmeye de devam edecek gibi durmaktadır. Bilet alırken en fazla 1 ay sonrasına bilet alabiliyorsunuz. Her ay bir sonraki ayın biletleri satışa çıkarılıyor. Sıkı takip edip hızlıca bilet bulduğunuzda almanız gerekir yoksa anında tren biletleri satılmaktadır.


Yorumlar

Yorum Yap