Giriş Yap

veya Üye Ol

Giriş Yap

veya Üye Ol

Üye Girişi

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

ONLİNE REZERVASYON
World, Bonus, CardFinans, Paraf, Combo, Advantage, Axess kartlara Yurtiçi Turlar da Geçerli Vade Farksız Taksit Seçenekleri BDDK kararı gereği Yurtdışı Turlar da kredi kartlarına taksitlendirme yapılamamaktadır.

Yurtdışı Turları Uzmanı "BELLİMA TUR" Ayrıcalığı 

OTOBÜSLE BÜYÜK İTALYA TURU

ŞEHİR VE KÜLTÜR TURLARI FİYATA DAHİL ! 

Selanik - Yanya - İgoumenitsa - Bari- Pompei - Roma - Siena - Floransa - Pisa - Rapallo
Santa Margherita - Portofino - Milano Venedik - Lugano - Como Gölü - Ljubljana - Zagreb - Niş - Sofya

İTALYA , YUNANİSTAN, SLOVENYA, HIRVATİSTAN, SIRBİSTAN, BULGARİSTAN ve İsteğe Bağlı İSVİÇRE 

Tam 5 Gece İTALYA'da, 1 Gece HIRVATİSTAN'da, 1 Gece SIRBİSTAN'da, 1 Gece Gemide Konaklama 

2 Gece Roma, 1 Gece Venedik-Trevisio, 1 Gece Montecatini, 1 Gece Milano,
1 Gece Zagreb, 1 Gece Niş, 1 Gece Gemi’de Konaklama

İTALYA’da; Milano, Siena, Venedik, Vatikan, Pompei, Como Gölü ve İsteğe Bağlı Portofino Ayrıcalığı ile 
İSVİÇRE'de; Lugano'yu İsteğe Bağlı Gezme Ayrıcalığı ile
SLOVENYA’da; Bled Gölü ve Ljubljana / HIRVATİSTAN’da Zagreb Ayrıcalığı ile 
YUNANİSTAN’da; Selanik ve Yanya 
SIRBİSTAN’da Niş, BULGARİSTAN’da Sofya Ayrıcalığı ile

Dönüş Yolunda ZAGREB ve NİŞ Gezisi ve Konaklama Farkı ile 
Bölgenin Superior Otellerinde Oda Kahvaltı Konaklama Ayrıcalığı

ERKEN REZERVASYON KAMPANYASINI KAÇIRMAYIN !!!  

TUR TARİHLERİ (2024):

1.TUR: 13-23 HAZİRAN (KURBAN BAYRAMI)  2.TUR: 11-21 TEMMUZ
3.TUR: 15-25 AĞUSTOS  4.TUR: 26 EYLÜL-6 EKİM  5.TUR: 10-20 EKİM

 

 Bu turu satın almadan önce "Ek Bilgiler" kısmını incelemenizi önemle tavsiye ederiz. 

Tüm turlarımızda kademeli fiyat değişikliği uygulanabilmektedir. Kademeli kontenjan doldukça fiyatlar artış gösterebilir.

Kalkış Yerleri:
İzmir
Tur Hareket Tarihleri:
26 Eylül • 10 Ekim

Tur Programı

 • 1. Gün
  İZMİR - İPSALA

  Akşam saat 18:00-20:00 arası siz değerli konuklarımızı Fahrettin Altay Ziraat Bankası, Hatay Üçyol Otobüs Yazıhaneleri, Alsancak Lozan Kapısı, Ege Üni Acil, Girne Caddesi Bellima Tur Ofis Önü, Karşıyaka Anıt, Bostanlı İskele'den alarak seyahatimize başlıyoruz. Yolda verilecek uygun molalarla, Ayvalık, Edremit üzerinden, Çanakkale’ye ve oradan 1915 Çanakkale köprüsünden geçerek, sabahın erken saatlerinde İpsala Sınır Kapısına ulaşıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerini tamamlayarak Yunanistan’a geçiyoruz.

  Turumuza Foça, Aliağa, Dikili, Salihleraltı, Ayvalık, Gömeç, Ören, Burhaniye, Edremit, Akçay, Güre, Altınoluk, Küçükkuyu, Ezine, Çanakkale, Keşan ve İpsala Yol Ayrımlarından Katılabilirsiniz.

 • 2. Gün
  SELANİK - YANYA - İGOUMENİTSA - BARİ

  Yolda verilecek uygun kahvaltı ve ihtiyaç molalarıyla, Dedeağaç, Gümülcine, İskeçe, Kavala güzergâhında ilerleyerek, otoban üzerinde yapacağımız rahat bir yolculuğun ardından, SELANİK’e ulaşıyoruz. Otobüsümüz ile yapacağımız panoramik turumuza Osmanlı dönemi Hükümet Konağı, Aziz Dimitri Kilisesi, Atatürk Evi, Hamidiye Hastanesi, Osmanlı döneminin İlk Jandarma Süvari Okulu, Aristoteles Üniversitesi, Şadırvan ve kentin sembol yapısı olan Beyaz Kuleyi görerek başlıyoruz. Büyük İskender Heykeli, Rotonda, Galerios’un Zafer Takı ve Bey Hamamı’nı görerek Aristoteles Meydanı’nda öğle yemeği ve alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Atatürk Evi’ni daha önce ziyaret etmemiş olan misafirlerimiz, rehberimizin yönlendirmeleriyle, Selanik Başkonsolosluğu bahçesinde bulunan Atatürk Evi'ni, ziyaret etme imkanı bulacaklardır. Serbest zamanın ardından, Bedesten ve Hamza Bey Camii’ni görerek, Selanik’ten ayrılıyor ve Osmanlı dokusunun etkileyici bir yoğunlukta korunduğu, göl kıyısındaki ve YUNANİSTAN’ın doğal güzelliğiyle ünlü kenti YANYA’ya hareket ediyoruz. Yanya Kalesi’ni ziyaretimizde, Kale içinde bulunan ve bugün Etnografya Müzesi olarak faaliyet gösteren Aslan Paşa Camii, Yanyalı Ali Paşa Türbesi, Fethiye Camii ve Yanya Valisi Ali Paşa tarafından Süvari Okulu olarak yaptırılan Süvari Sarayını, Osmanlı dönemi evlerini görerek, kenti süsleyen Pamvotida Gölü kıyısında akşam yemeği için serbest zaman veriyoruz. Yanya’dan ayrılıyor ve İtalya’nın Bari şehrine geçmek için keyifli bir feribot yolculuğuna başlamak üzere Yunanistan’ın İgoumenitsa Limanına ulaşıyoruz. Adriyatik Denizi üzerinde konforlu bir feribot ile harika bir gece yolculuğu bizi bekliyor.

  NOT: Yunanistan-İtalya gece Feribot seyahatinde yolcularımıza tahsis edilen koltuk türü uçak tipi Pullman' dır. Feribot yolculuğunu özel kamarada geçirmek isteyen misafirlerimiz için; 1, 2, 3 veya 4 yataklı kamara tahsis etme imkanı vardır.(ekstra) Ancak turumuzu acentemizden veya internetten satın almak isteyen misafirlerimiz; kabin tipi ekstra ödemesini yapmadan önce mutlaka ofisimizden müsaitlik/rezervasyon onayı almalıdırlar. Seçtiğiniz kabin tipini onaysız satın almanız halinde yaşanabilecek aksaklıklardan acentemiz sorumlu tutulamaz.

 • 3. Gün
  BARİ - POMPEİ - NAPOLİ - ROMA

  YUNANİSTAN–İTALYA arasında Adriyatik Denizini aşarak yapacağımız feribot yolculuğumuzu tamamlıyor ve sabah saatlerinde İTALYA’nın liman kenti BARİ’ye ulaşıyoruz. Bari’den hareketle öğle saatlerinde POMPEİ Antik Şehrine varıyoruz. Önce Antik Kent çevresindeki bir yerel restoranda serbest öğle yemeği alıyor ve turumuza başlıyoruz. Vezüv Yanardağı’nın eteğinde bulunan ve Yaklaşık 2000 boyunca el değmeden o günkü haliyle bulunmayı bekleyen Pompei Antik Kenti'nde rehberimiz ve anlatımları eşliğinde turumuza başlıyoruz. Milattan sonra 24 Ağustos 79 tarihinde öğleden sonra Vezüv Yanardağı’nın faaliyete geçmesi sonucunda, antik kent içinde yaşayanlarla birlikte küller altına gömülmüştür. Amfi Tiyatro, Casa dei Vettii, Gymnasium, Forum, Hamam, Tiyatro, Lupanare (Genel Ev) ve Apollo Tapınağı ziyaret edeceğimiz yerler arasındadır. Turumuzu tamamladıktan sonra Vezüv Yanardağı’nın eteklerinden geçerek, İtalya’nın Roma ve Milano’dan sonra üçüncü büyük şehri NAPOLİ üzerinden ROMA yönünde ilerliyoruz. Yolda uygun bir tesiste verilecek akşam yemeği molasınından sonra otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ROMA’daki otelimizde.

 • 4. Gün
  TAM GÜN ROMA

  Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında, tam günlük ROMA programımız için otelimizden ayrılıyoruz. İlk olarak dünyanın en eski kentlerinden ROMA’nın sembol yapılarından, Kolezyum’u görmeye gidiyoruz. Kolezyum; tarihte gladyatör dövüşlerinin yanı sıra, pek çok halk gösterileri, taklit deniz savaşları, hayvan avcılığı, infazlar, meşhur savaşların yeniden canlandırılması ve klasik mitolojiye dayanan dramalara da sahne olmuştur. Antik dönemin en ünlü Arenası’nı ve Roma Sarayı’nı takip ederek, rotamız  üzerinde yer alan, Palazzo Di Venezia’ya varıyoruz. Kısa bir fotoğraf molasından sonra, kentin  diğer sembol yapılarından Panteon’a gidiyoruz. Antik Roma'nın tüm tanrıları için tapınak olarak inşa edilen, 7. yüzyıldan sonra kilise olarak kullanılan ve modern İtalya’nın ilk kralı II. Vittorio Emanuele başta olmak üzere İtalyan tarihinin önemli şahsiyetlerinin mezarlarını barındıran Panteon’u ziyaretimizin devamında antik Domitian Hipodromunun kalıntılarının da bulunduğu ve merkezindeki Dört Nehir Çeşmesi (Fontanadei Quattro Fiumi) ile ünlü Navona Meydanını görerek dünyanın en ünlü çeşmelerinden Aşk Çeşmesi olarak da bilinen, Trevi Çeşmesi’ne geçiyoruz. Burada vereceğimiz öğle yemeği molamızın sonrasında tekrar buluşarak, 17. yüzyıldan beri varlığını sürdüren, adını  İspanya Büyükelçiliği’nden alan İspanyol Merdivenlerine doğru yürüyor, Antik Roma’nın en tarihi meydanlarından olan Popolo Meydanı’na geçerek, ünlü markaları bulabileceğiniz mağazaların ve keyifli vakit geçirebileceğiniz kafelerinin bulunduğu bölgede serbest zaman veriyoruz. Roma’da geçireceğimiz keyifli zamanın ardından, aracımızla buluşuyor ve VATİKAN’a hareket ediyoruz. Seeland’dan sonra dünyanın en küçük ikinci devleti olarak bilinen, Katolik mezhebinin ruhani merkezinde, rehberimizin anlatımlarını dinliyor ve arzu eden konuklarımız ile Aziz Petrus Bazilikasını ziyaret ediyoruz. VATİKAN gezisi sonrası otelimize geri dönüyoruz. Roma’yı gece ışıkları altında merak eden ve keyifli bir akşam geçirmek isteyen konuklarımız, rehberimiz ile birlikte yemekli “Işıklar Altında Roma” Gecesine katılabilirler.(ekstra) İtalyan müzikleri eşliğinde, ülke mutfağının lezzetlerini tadarak güzel anılarımızı biriktireceğimiz eğlence dolu akşamın ardından otelimize dönüyoruz. Konaklama Roma’da otelimizde.

  Not: Özellikle Vatikan’ın tüm bölümlerini ziyaret edecek misafirlerimizin öncelikli olarak internetten biletlerini almaları ve bu gün için gerçekleşecek turdan en geç 1 gün öncesinde bunu rehberimize belirtmeleri gerekmektedir.

 • 5. Gün
  ROMA - SİENA – FLORANSA–MONTECATİNİ

  Otelimizde aldığımız kahvaltının ardından, ROMA’dan ayrılıyor ve FLORANSA yönünde ilerliyoruz. Orta İtalya’nın Toskana bölgesinde bulunan, UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası Listesi'e dahil edilen, sahip olduğu ortaçağ görüntüsüyle Piaza del Campo Meydanı ve bu meydan etrafında geleneksel olarak her yıl şehir mahalleleri arasında yapılan at yarışlarıyla (Palio) dünyaca ünlü SİENA’ya geçiyoruz. Burada Ortaçağ atmosferini yaşatan sokakları, evlerini yanı sıra 1348 yılından günümüze ulaşan ve İtalya’nın en etkileyici kiliselerinden olan Siena Katedrali’ni (Duomodi Siena) görerek yürüyüş turumuza başlıyoruz. Ortaçağ’dan günümüze ulaşan Belediye Sarayı, 102 metre yüksekliği ile İTALYA’nın ikinci büyüğü olan Mangia Kulesinin çevrelediği ve Avrupa’daki Ortaçağ Meydanları arasında en büyüklerinden Campo Meydanı’nda (Piazza del Campo) turumuzu tamamlayarak serbest zaman veriyoruz. Sonrasında SİENA’dan ayrılıyoruz. Öğleden sonra Toskana bölgesinin başkenti FLORANSA’ya varışımızın ardından tam anlamıyla görsel bir şölen şeklinde geçecek Floransa yürüyüş turumuza başlıyoruz. 1296-1436 yıllarında inşa edilen, Rönesans'ın ilk önemli mimarlık ürünlerinden sayılan kubbesiyle ünlü Floransa Katedrali’ni (Cattedrale di Santa Maria del Fiore) görüyoruz. Avrupa’nın en büyüklerinden; İTALYA’nın de en büyüğü olan Milli Kütüphane ve Fransisken mezhebinin en önemli kilisesi, Michelangelo, Galileo, Dante, Machiavelli, Foscolo, Gentile, Rossini ve Marconi gibi en ünlü İtalyanların mezar yeri olması nedeniyle “İtalyan Şöhretleri Tapınağı” olarak da bilinen Santa Croce Bazilikasını rehberimizin anlatımlarıyla fotoğraflayarak turumuza devam ediyoruz. Buradan, adını önünde bulunduğu Eski Saraydan (Palazzo Vecchio) alan ve çevresini süsleyen birçok heykel nedeniyle adeta bir açık hava müzesi gibi görünen Senyörler Meydanına (Piazza Signoria) ulaşıyoruz. Aralarında Benvenuto Cellini tarafından yapılan bronz Perseus Heykelinin de bulunduğu nefes kesici güzellikteki heykelleri görerek, Eski Köprü’ye (Ponte Vecchio), sokak sanatçıları ve ünlü kafeleriyle bilinen Cumhuriyet Meydanı’na (Piazza Della Repubblica) doğru ilerliyoruz. Gezinti ve alışveriş için vereceğimiz serbest zamanın bitiminde, Floransa’nın Montecatini bölgesine geçerek otelimize yerleşiyoruz. Konaklama Montecatini’de otelimizde.

 • 6. Gün
  MONTECATİNİ - PİSA - RAPALLO - PORTOFİNO - MİLANO

  Otelimizde alacağımız kahvaltımızdan sonra, Montecatini’den ayrılıyor, MİLANO yönünde ilerliyoruz. İlk durağımız Şehrin katedrali için çan kulesi olarak inşa edilen; eğikliği ile dünyaca ünlü Pisa Kulesi’nin bulunduğu PİSA şehri oluyor. Turumuzda edindiği şöhret ile şehri ve ait olduğu kiliseyi bile gölgede bırakan kulenin yanı sıra, Pisa Katedrali (Cattedrale di Pisa),  Anıt Mezarlık(Campo Santo), San Giovanni Vaftizhanesi ve Mucizeler Meydanı’nda (Piazza dei Miracoli) rehberimizin ilgili anlatımları ile gezerek, serbest zaman veriyoruz. Misafirlerimizle tekrar buluşarak PİSA’dan ayrılıyor ve İtalyan Rivierası boyunca kuzeye ilerliyoruz. Ligurya kıyılarının en karakteristik sahil kasabalarından RAPALLO’ya giriyor ve bölge hakkında rehberimizden bilgilendirmelerini dinleyip, serbest zaman veriyoruz. Arzu eden misafirlerimizle kısa bir otobüs yolculuğu ve keyifli, kısa bir vapur yolculuğu yaparak, rengârenk evlerin çevrelediği küçük limanı ile İTALYA’nın ve Avrupa'nın en resimsel yerleşkelerinden biri olan, 60’lı yılların o harika şarkısına ilham ve adını veren PORTOFİNO’ya geçiyoruz. Keyifle geçireceğimiz zamanın ardından Portofino ve Rapallo’dan ayrılıyor Ceneviz (Genova) üzerinden,  Alpler ile İtalya’nın omurgası olarak bilinen Apenin Dağları arasından, İtalya’nın Roma’dan sonra ikinci büyük şehri MİLANO’ya ulaşıyoruz. Ülkenin otomotiv, moda, aynı zamanda sanat ve lirik opera merkezi olarak da bilinen şehrinde yapacağımız yürüyüş turumuza, 15. Yüzyılda Milano Dükü Francesco Sforza tarafından inşa ettirilen Sforza Kalesi’ni görerek başlıyoruz. İtalyan Operasının en ünlü bestecilerinden Verdi’nin son operasını sahnelediği, dünyanın en büyük ve tanınan opera binalarından La Scala Tiyatrosu’nu, Milano’da 17 yıl geçiren Leonardo Da Vinci’nin anıtını, müzesini görüyor ve dünyanın en eski alışveriş merkezlerinden olan, ünlü moda mağazalarına ev sahipliği yapan Vittorio Emanuele II Galerisi’ni ziyaret ediyoruz. Yürüyüş turumuzu, kentin en merkezi meydanı Piazza Del Duomo’da, Avrupa’nın dördüncü büyük katedrali olan Milano Katedralini (Duomodi Milano) görerek tamamlıyoruz. Akşam yemeği ve alışveriş için serbest zaman vererek otelimize yerleşiyoruz. Konaklama Milano’daki otelimizde.

 • 7. Gün
  MİLANO - COMO GÖLÜ – (LUGANO)-VENEDİK - TREVISO

  Kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra, MİLANO’dan ayrılıyor ve ülkenin doğal güzellikleri ile en çok ilgi çeken yörelerinden olan COMO GÖLÜ’ne doğru yola koyuluyoruz. Kıyılarını İtalyan ve Dünya ünlülerinin villalarının süslediği ülkenin bu üçüncü büyük gölünde serbest zaman veriyor ve dileyen misafirlerimizle ekstra bölgeye 45 dakikalık mesafede bulunan İSVİÇRE Alplerinin eteklerinde yer alan LUGANO’ya gidiyoruz. Adını ünlü Lugano gölünden alan bu şehrin tarihi binalarını ve restoranlarını görebileceğimiz bu gezimizde, gerekli bilgilendirmelerimizin ardından, lezzetiyle dünya çapında nam yapmış çikolatalarının tadına bakabilmek, ünlü İsviçre çakılarından ve saatlerinden edinebilmek üzere serbest zaman veriyoruz. Lugano’da geçireceğimiz güzel zamanın ardından COMO GÖLÜ’ne dönüyor ve oradaki yolcularımızla buluşup VENEDİK yönünde ilerliyoruz. Yolda uygun tesislerde verilecek ihtiyaç molalarının ardından Ortaçağ ve Rönesans dönemi boyunca denizlerdeki en önemli kuvvet olduğu kadar 13. yüzyıldan 17. yüzyılın sonlarına kadar sanatın ve ticaretin merkezi olan Venedik Cumhuriyeti’nin başkenti VENEDİK’e geçiyoruz. Grand Kanal’a bağlanan kırk beş adet kanal ile çevresinde kurulu kentte yapacağımız yürüyüş turumuzda, İtalyan Krallığının kurucusu Vittorio Emanuele II Anıtı’nı, Hapishaneye giden mahkumların Venedik manzarasını son bir kez görerek iç geçirdikleri rivayetinden adını alan Ahlar Köprüsü’nü (Ponte Dei Sospiri), Venedik Cumhuriyeti’nin siyasi merkezi olan Dükler Sarayı’nı (Palazzo Ducale) İtalya’nın en büyüklerinden biri olan Aziz Marko Milli Kütüphanesi’ni (Biblioteca nazionale Marciana) görerek, Venedik’in simgesi San Marko Meydanı’na ulaşıyoruz. Bizans mimarisi sanatının en iyi bilinen örneklerinden, içerdiği zengin Bizans mozaikleri nedeniyle “Altın Kilise” olarak bilinen San Marko Bazilikası’nı da gördükten sonra, turumuzu tamamlıyoruz. Arzu eden misafirlerimizle, ekstra olarak düzenlenecek Gondol Turumuzun ardınan, gezinti, alışveriş ve akşam yemeği için serbest zaman veriyor ve otelimize yerleşiyoruz. Konaklama Trevisio’daki otelimizde.

 • 8. Gün
  TREVISIO–BLED GÖLÜ - LJUBLJANA - ZAGREB

  Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Trevisio’dan ayrılıyor ve ZAGREB’e hareket ediyoruz. Kısa süre içerisinde İTALYA’dan Balkan coğrafyasına geçerek Yugoslavya’nın dağılmasıyla ilk bağımsızlığını kazanan SLOVENYA topraklarında ilerliyoruz. İlk durağımız, başkent LJUBLJANA’nın 50 km kuzeybatısında bulunan ve Avrupa'nın en eski Buzul Göllerinden olan yeşillikler içindeki BLED GÖLÜ olacak. Doğa içerisinde geçireceğimiz keyifli zamanın ardından ülkenin Başkenti LJUBLJANA'ya ulaşıyoruz. 11. yüzyılda inşa edilen ve Ortaçağda Carniola Kontlarının Sarayı olan Ljubljana Kalesi, Ortaçağ kenti ile modern şehri birbirine bağlayan, kentin sembol yapısı Üçlü Köprü (Tromostovje), adını Slovenya’nın yetiştirdiği en ünlü şair France Preseren‘den alan Preseren Meydanı, Ulusal Kütüphane ve Fransız Kilisesi görülecek yerler arasında yer almaktadır. Öğle yemeği ve alışveriş için serbest zamanın sonrasında Ljubljana ve Slovenya’dan ayrılıyor, HIRVATİSTAN’a geçiyoruz. Bugünkü son durağımız, ülkenin başkenti ve Tuna’nın en uzun kolu, Sava Nehri’nin kıyısına kurulu ZAGREB olacak. Gezimize Ban Jelačić Meydanı’ndan başlıyoruz. Ev yapımı gıda maddeleri, taze meyve ve sebzelerin satıldığı, kentin geleneksel, turistik çiftçi pazarı Dolac Market, Meryem'in Miracı, Macaristan Kralları I. Ladislaus ve Aziz Stephan’a adanmış Neo-Gotik tarzda inşa edilmiş Zagreb Katedrali, Cumhurbaşkanlığı Köşkü, Aziz Marko Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Kent merkezinde gezinti ve akşam yemeği için verilecek serbest zamanın bitiminde otelimize yerleşiyoruz. Konaklama Zagreb’teki otelimizde. 

 • 9. Gün
  ZAGREB - NİŞ

  Otelimizde alacağımız kahvaltıyı takiben ZAGREB’ten ayrılıyor, NİŞ yönünde ilerliyoruz. Öğleye doğru HIRVATİSTAN’dan çıkıyor ve SIRBİSTAN topraklarına giriyoruz. Sırbistan’ın kuzeyinde bulunan verimli topraklarıyla bilinen Pannonian Ovasında, Tuna’nın güneyinden, Belgrad ve Paracin üzerinden, gerekli ihtiyaç molalarıyla, akşam erken saatlerde NİŞ’e ulaşıyoruz. Niş, Sırbistan’ın Belgrad ve Novi Sad‘dan sonra üçüncü büyük şehri olup, Balkanlarda yer alan en eski yerleşim birimlerinden biridir. Tarih boyunca Doğu ile Batı arasında bir köprü görevi görmüştür. Aynı zamanda Konstantinopolis’in (İstanbul’un) kurucusu ve ilk Bizans imparatoru olan Büyük Konstantin‘in doğduğu şehirdir. Kentte yapacağımız panoramik turumuzdan sonra, Roma kalıntılarının üzerine 18. yüzyılın başlarında inşa edilmiş ve Avrupa’daki en iyi korunmuş Türk Kalelerinden biri olan Niş Kalesi, kale içerisinde bulunan Osmanlı Hamamı, Bali Bey Camii, Kral Milan Anıtı ve Meydanı görerek turumuzu bitiriyoruz. Kent merkezinde olan Kral Milan Meydanı’nda gezinti ve akşam yemeği için verilecek serbest zamanın ardından otelimize yerleşiyoruz. Konaklama Niş’te otelimizde.

 • 10. Gün
  NİŞ - SOFYA - KAPIKULE - İZMİR

  Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından, Haçlı Seferlerinin güzergâhı olan, Bizans’ın “Ordu Yolu” ve Osmanlıların Avrupa topraklarındaki fütuhat sürecinde “Sağ Kol” olarak tanımladığı Niş Vadisi hattını izleyerek, Dimitrovgrad üzerinden BULGARİSTAN sınır kapısına ulaşıyor ve BULGARİSTAN’a giriyoruz. Ülkenin başkenti SOFYA’da yapacağımız panoramik turun ardından, şehir merkezinde Aleksander Nevski Meydanı’na ulaşıyoruz. Balkanların en büyüğü olan Aleksander Nevski Katedrali’ni, İsimsiz Asker Anıtını ve şehre adını veren Ayasofya Kilisesi’ni görerek, panoramik turumuza devam ediyoruz. Mustafa Kemal Atatürk’ün Yeniçeri kıyafetiyle katıldığı balonun düzenlendiği Orduevini, Rus Kilisesini, ülkenin başkentinde bulunan Parlamento ve Elçilikler gibi resmi binalarını, halen Arkeoloji Müzesi olarak faaliyet gösteren Mahmut Paşa Camii ve Roma dönemi Serdica kentinin kalıntılarını ilgili anlatımlar eşliğinde görerek, şehrin merkezi meydanı olan Nezavisimost (Bağımsızlık) Meydanı’na ulaşıyoruz. Sveta Petka Kilisesi, Banyabaşı Camii, Sofya Sinagogu, Sveta Sofya Anıtı ve Sveta Nedelya Kilisesi’ni görerek turumuzu tamamlıyor, kentin İstiklal Caddesi’ne benzer modern mağazaları ve kafeleriyle ünlü Vitoşka Caddesi’nde gezinti, alışveriş-öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Sonrasında Sofya’dan ayrılıyor ve yolda verilecek uygun ihtiyaç molalarıyla Filibe (Plovdiv) üzerinden Meriç Nehri vadisinde ilerleyerek Haskovo ve Harmanlı hattından Kapıkule Sınır Kapısı’na varıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerimizi tamamlayarak Edirne-Keşan-Çanakkale yolu ile sabah erken saatlerde İZMİR’e ulaşıyor, siz değerli misafirlerimizle bir başka BellimaTur organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • PROGRAMDA BELİRTİLEN TÜM ŞEHİR VE KÜLTÜR TURLARI
 • TÜM ŞEHİR GİRİŞ ÜCRETLERİ, TURİST KONAKLAMA VERGİLERİ
 • TÜM OTOBAN CHECK-POİNT (ZTL) VE OTOPARK ÜCRETLERİ
 • 2 Gece 4* Roma’daki Otelimizde Oda kahvaltı Konaklama
 • 1 Gece 4* Venedik-Trevisio’daki Otelimizde Oda kahvaltı Konaklama
 • 1 Gece 4* Montecatini’deki Otelimizde Oda kahvaltı Konaklama
 • 1 Gece 4* Milano’daki Otelimizde Oda kahvaltı Konaklama
 • 1 Gece 4* Zagreb’deki Otelimizde Oda kahvaltı Konaklama
 • 1 Gece 4* Niş’teki Otelimizde Oda kahvaltı Konaklama
 • 1 Gece Gemi’de ATS-Pullman (Kabin isteğe bağlı)
 • Venedik Gezisi ve Vapuretto Ücreti
 • Yeni Model Otobüs ile Ulaşım
 • Araç İçi Limitli Su İkramı
 • Profesyonel Türkçe Rehberlik ve Yerel Rehberlik Hizmetleri
 • Mesleki Sorumluluk Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Schengen Vizesi ve Servis Hizmeti Ücreti (Geçerli vizesi olan veya Yeşil Pasaportu sahiplerine Vize gerekmemektedir.)
 • Yurtdışı Çıkış Harcı Bedeli. Misafirler tarafından ilgili bankalara yatırılır.
 • Tüm Öğle ve  Akşam Yemekleri ile Molalarda Alınan Yiyecek ve İçecekler
 • Her Türlü Otel Ekstraları
 • Müze ve Ören Yeri ve Milli Park Giriş Ücretleri
 • Gemide Alınan Sabah Kahvaltısı
 • Gemide Kabin Konaklama Farkı (İsteğe Bağlı)
 • İsteğe Bağlı Venedik’ te Gondol Turu
 • İsteğe Bağlı Portofino – Tekne Ücreti Dahil
 • İsteğe Bağlı İsviçre – Lugano
 • Özel Seyahat Sağlık ve Güvence Sigortası 15 € (65 Yaş üstü yolculardan 30 € alınır.)

Fiyat&Taksit Seçenekleri

  TarihMüsaitlikİki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek KişiEk YatakÇocukTaksitler
  26.09.2024Müsait1.299,00
  999,00 €
  1.699,00 €
  1.399,00 €
  1.299,00 €
  999,00 €
  0 - 6 Yaş 699,00 €
  7 - 12 Yaş 949,00 €
  Taksitler »
  10.10.2024Müsait1.299,00
  999,00 €
  1.699,00 €
  1.399,00 €
  1.299,00 €
  999,00 €
  0 - 6 Yaş 699,00 €
  7 - 12 Yaş 949,00 €
  Taksitler »

Ek Bilgiler

Tüm Turlar için Genel Bilgiler:

1-Katılımcılar, araca bindikleri noktada bırakılır. Ayrıca farklı noktalarda duraklama/yolcu indirme yapılmamaktadır. Turlarımızın başlangıç ve bitiş saatleri toplu taşıma saatleri ile denk gelmeyebilir. Tüm planlarınızı buna göre yapmanızı tavsiye ederiz. Site de yazan saatler tamamen bilgilendirme amaçlı olup kesin buluşma saati ve noktası, rehber bilgisi turdan önce SMS veya Whatsapp ile tarafınıza gönderilecektir. Turdan önce bu bilgi ulaşmaz ise ofisimizle iletişime geçiniz.
2-Turlarda, hava, yol ve olağanüstü durumlardan ötürü değişiklik yapma hakkı, acentemizde saklıdır.
3-Tur sırasında unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
4- Turlarımız da araçlar kişi sayısına göre tedarik edilmektedir. Tura gelecek olan aracın katılımcıya önceden bilgilendirmesi yapılmaz.
5-Yerel otoriteler tarafından gezilmesine/gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi veya turlar yapılmaz. Bu gezi veya turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz.
6-Turun gerçekleştirilmesi için yeterli katılımcıya ulaşılamadığı takdirde, asgari 1 gün önce haber vermek şartıyla, acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. 
7-Çocuk indirimi, 12 yaşını doldurmamış çocuk katılımcılar için, 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.
8-Ekstra turlar minimum 20 kişi olması durumunda gerçekleşebilir. 20 kişi olmazsa gerçekleşmeyebilir.
9-Bellima Tur, aynı standartlar da olmak şartı ile oteller de değişiklik yapma hakkına sahiptir.
10-Hangi oda da kalacağınızı BELLİMA TUR’un belirleme imkânı yoktur. Odaları kalacağınız oteller belirlemektedir.
11-Oteller de özellikle 3 kişilik odalar da 3. Yatak standart yatak olmayabilir. Açılır yatak verilebilir.
12-Turlarımızda zorunlu seyahat sigortası yapılmaktadır. Doğum tarihi ve T.C. kimlik numarası ibrazı zorunludur. Acentemiz bu bilgileri teyit etmekle yükümlü değildir.
13-Öngörülmesi mümkün olmayan sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya rehberimizin belirlediği saatlere misafirlerin uymamaları sebebiyle, tur programında belirtilmiş olmasına rağmen, yapılamayan gezilerden acentemiz sorumlu değildir.
14-Rehberimiz gerekli gördüğü durumlarda; programda her türlü değişikliği yapma hakkına sahiptir.
15-Bölge yoğun olduğu Bayram gibi dönemler de sitede belirtilen otellerden farklı oteller de ve grup bölünmüş olarak konaklama yapabilir. Karadeniz turlarında, yayla tesisleri kapasitesine göre 2 ayrı otel de kalınabilir. Yaylaya çıkarken otobüs çıkamayabileceğinden minibüsler ile çıkılabilir. Bu durumda eşyalarınız için ufak çanta bulundurulması tavsiye edilir. Yayla çıkış ücretleri size aittir, acentamızın hiç bir ticari bağlantısı yoktur.
16-Yapılan görüşmeler de sözlü beyanlar esas alınmayacaktır. Tur programında yazan detaylar ve sizin mail yolu ile talepleriniz esas alınacaktır.
17-Katılımcıların bu bilgileri okudukları ve kabul ettikleri paket tur sözleşmesinde yazmakta olup, web sitesi güncellemelerini tüketici takip etmekle yükümlüdür. Web sitesi ve paket tur sözleşmesi ayrılmaz bir parçadır.
18-Yaz Sezonu, Dini ve Milli Bayramlar gibi özel ve yoğun dönemler de konaklamalar belirlenen bölgenin çevre illerinde gerçekleşebilir.
19-Mevsimsel değişiklikler, yol çalışmaları, hava şartları, sizin hizmet alınımızdan önceki hizmette oluşan otel memnuniyetsizliklerine göre Bellima tur web sitesinde yer alan tur programında, içerikler de değişiklik yapabilir. En son yayınlanan sirkü, bir öncekini geçersiz kılar.
20-BELLİMA TUR yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir. Yolcunun vize alamaması, vizenin yetişmemesi veya tek girişli alması ile ilgili olarak BELLİMA TUR`un hiç bir sorumluluğu yoktur.
21-Konsolosluğun vize vermemesi durumunda, ödenen vize, sigorta ve tur ücreti iade edilmez.
22-Katılımcıların bu bilgileri okudukları ve kabul ettikleri paket tur yönetmeliğince hizmet sözleşmesinde yazmakta olup, web sitesi güncellemelerini tüketici takip etmekle yükümlüdür. Web sitesi ve paket tur sözleşmesi ayrılmaz bir parçadır.

Yurtdışı Turlar:

1-Yurtdışı turlarına katılmak isteyen katılımcıların tur programında belirtilen ülkelere giriş şartlarına uygun pasaport veya vizeye sahip olması gerekmektedir.
2-Yurtduşı turlarında gideceğiniz ülkelerin para birimlerine göre para bulundurmanız gerekmektedir.
3-Yurtdışı turlarında kahvaltı kültürü Türkiye'deki gibi değildir. Oteller'de her ülkenin kültürüne göre kahvaltı alacağınızı bilmeniz gerekmektedir.
4-Turlar da, sınır kapılarında bekleme süreleri uzayabilir. Bundan Bellimatur sorumlu tutulamaz.
5-Batum'a kimlik ile geçişler de bebek, çocuk, yetişkin farketmeksizin, kimlik fotoğraflı olmak zorunludur.
6-Ekstra turlara katılım sayısı en az 20 kişidir. 20 Kişi oluşmazsa ekstra turlar gerçekleşmeyebilir.
7-Araçlarımız yeni model araçlar olup Teknobüs diye tabir edilen araçlardan değildir. Araçlarımız da tv ve wifi garanti edilmez.
8-Covid-19 sebebi ile turların başlangıcında veya ülkelere girişlerdeki sorun ve aksaklıklardan Bellimatur sorumlu tutulamaz.

9-BELLİMA TUR yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir. Yolcunun vize alamaması, vizenin yetişmemesi veya tek girişli alması ile ilgili olarak BELLİMA TUR`un hiç bir sorumluluğu yoktur.
10-Konsolosluğun vize vermemesi durumunda, ödenen vize, sigorta ve tur ücreti iade edilmez.
11-Katılımcıların bu bilgileri okudukları ve kabul ettikleri paket tur yönetmeliğince hizmet sözleşmesinde yazmakta olup, web sitesi güncellemelerini tüketici takip etmekle yükümlüdür. Web sitesi ve paket tur sözleşmesi ayrılmaz bir parçadır.

 

İptal Şartları

İptal ve değişiklik gibi özel durumlardan olumsuz etkilenmemek için İptal Güvence Paketi'ni yaptırmanızı önemle tavsiye ederiz. İptal Güvence Paketi yaptırmayan misaifler için aşağıdaki şartlar geçerlidir.

Olası iptal ve iade de 1618 Sayılı Seyahat Acentaları Kanunu'na bağlı Paket Tur Yönetmeliği 'ne bağlı olarak hazırlanmış olan Paket Tur Sözleşmesi'nde geçerli olan ilgili maddeler esas alınacaktır. Seyahat Acentalarının 1618 sayılı kanun ile kurulduğunu, bir yasası olduğunu ve Paket Tur Yönetmeliği Kanuna göre hizmet verdiğini hatırlatmak isteriz. Paket Tur Yönetmeliği Kanunu gereği kısaca iptal şartları aşağıdaki gibidir;

1- Uçaklı Turlar da veya Promosyon olarak afiş edilen turlar da iptal iade hakkı yoktur.

2- Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır. Tur tarihine 30 günden az kalması durumunda %30 ceza, 20 gün ve daha az kalması durumunda %100 ceza uygulanır.

3- Katılımcının, kendisinin veya 1. derece yakınının sağlık sorunu ile ilgili iptal talebinde tur ücret iadesini SİGORTA ŞİRKETİ yapmaktadır. Sigorta şirketine, katılımcı Türkiye devlet hastanelerinden alınan raporu (Başhekim veya en az 2 doktor imzalı) sunmak zorundadır. Sigorta Şirketi, kronik rahatsızlıkları (daha önceden teşhisi konulabilen tansiyon, şeker, astım vb. gibi durumlar) karşılamaz. 

Vize Bilgileri

Bellima Turun katilimcilarin pasaportlarini tetkik hakki ve zorunlulugu bulunmamaktadir.Bu konuda katilimcinin beyani esas alinir. Bellima Tur tarafindan vize takip hizmeti almayan, vizesi oldugunu ve/veya yesil pasaport sahibi oldugunu veya vize gerektirmeyen pasaportu oldugunu beyan eden, ya da vizesiz bir ulkeye tur satin alan katilimcilarin pasaportlarinin ilgili seyahatin vize-pasaport kosullarina uygunlugu katilimcinin kendi sorumlulugundadir. Bellima Turdan vize takip hizmetialmayan, vizesiz bir ulkeye tur satin alan ya da vize gerektirmeyen nitelikte pasaportu oldugunu dusunen kisilerin vize ya da pasaport eksiklikleri v.b. pasaportlarindan ve vizelerinden kaynaklanan sair nedenlerle seyahate katilmamalarindan Bellima Tur sorumlututulamaz. Bu durumda ki yolcularimiz eger yesil pasaport sahibi ya da vizesiz bir ulkeye seyahat edecekler ise; pasaportlarinin gezinin bitis tarihinden itibaren en az alti aylik gecerlilik suresinin bulundugunun, yeni duzenlemeye uygun cipli ve 10 yildan eski olmadiginin, yirtik, sokuk v.s. bir deformosyon bulunmadiginin, vize gecerlik tarihlerinin Seyahat tarihlerini kapsadigini, vizelerinin oturum surelerinin bitmemis oldugunu, giris cikis sayilarinin adedini (tek giris-cift giris-cok giris) ve vizelerini yanlis kullanmadiklarinin kontrolunu saglamadirlar. Tum yolcularimiz seyahatleri icinvize ile ilgili tum bilgilendirmelere istenirse referans numarası verilerek online takip adreslerinden ulasip, kontroledebilirler.

Yorumlar

Benzer Turlar

 • 18.10.2024
 • 649,00 EUR
 • 07.11.2024
 • 259,00 EUR
 • 22.07.2024
 • 1.299,00 EUR
 • 22.09.2024
 • 1.329,00 EUR