Giriş Yap

veya Üye Ol

Giriş Yap

veya Üye Ol

Üye Girişi

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Kapadokya Balon Turu

Kapadokya Balon Turu

Kapadokya balon turu için kaleme aldığımız bu blog yazısında turların genel özelliklerini, nasıl katılım sağlanacağını aktaracağız. Bildiğiniz üzere Bellima Tur olarak İzmir'den Kapadokya'ya turlar düzenlemektedir. Bölge hakkında bilgisi olan rehberlerimiz eşliğinde kapadokya'nın tarihini, kültürel yapısını tanıma fırsatı sunuyoruz. Peki kapadokya balon turu nasıl yapılır? Tur katılımı için neler gerekli? Balon turu yaparken en iyi zaman hangi saatlerde olur gibi sorulara da yanıt vereceğiz.

Kapadokya balon turu

Tur paketlerimizin içerisinde ekstra olarak katılabileceğiniz kapadokya balon turu bulunuyor. Değerli tur programı katılımcılarımız ekstra ücret dahilinde rehberlerimizin yönlendirmesi ile balon turu yapılan alana gidebilmektedir. Sabah erken saatlerde gidilmesi gereken balon turuna herkes katılım gösterebilir. 

Kapadokya balon turu fiyatları

Mevsim dönemlerine göre fiyatlarda değişimler olabiliyor. Ancak bölgede bir çok balon turu yapıldığından ortalama fiyatlar 100 euro ile 200 euro arasında değişmektedir. Kapadokya balon turu 2023 yılında oluşan bu fiyatlandırma gelecek sezon farklı olabilir. İzmir'den Kapadokya gezi turuna katılanlar rehbere danışarak bilgi alabilir.

Kapadokya balon turu saat kaçta yapılır?

Sabah çok erken saatlerde kalkıp balon turu alanına gidilmelidir. Bunun sebebi ise güneşin doğuşuna şahitlik etmektir. Sabah 04:00 sonrası başlayan büyüleyici serüven güneşin doğması ile etkileyici hal alır. Balon ile yerden yükselip yakşalık 1000 metre yükseklikten bölgeyi seyretmek oldukça keyiflidir.

Kapadokya balon turu nerede

Göreme bu iş için en bilinen ve merkezi konumdur. Balon turu ile Güvercinlik Vadisi, Zemi Vadisi ve Paşabağ Rahipler Vadisi görülür. Eşsiz manzara, fotoğraf ve video çekimi için benzersizdir.

Kapadokya balon turu ne kadar sürüyor

Balon turları genelde 1 saat sürmektedir. Yerden yükselişi ve alana inişi ortalama 1 saattir.

 


Yorumlar

Yorum Yap