Giriş Yap

veya Üye Ol

Giriş Yap

veya Üye Ol

Üye Girişi

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Pamukkale Travertenleri Giriş Ücreti

Pamukkale Travertenleri Giriş Ücreti

Pamukkale travertenleri giriş ücreti ülkemizde gezilecek görülecek yer arasında en çok tercih edilen yerlerden birisi diyebiliriz. Hem yurtiçinden hem de yurtdışından gelen ziyaretçilere ev sahipliği yaparak turizm açısından aktiftir. Pamukkale travertenleri Denizli'nin merkez bölgesinde bulunmaktadır. Konum oldukça basit ve ulaşılabilir durumda. Zaten Denizli sınırlarında kime sorulsa yeri direk tarif edecektir. Bellima ailesi olarak İzmir çıkışlı pamukkale turu düzenlemekteyiz. Dönemsel olarak yapılan bu turlara katılım oldukça yoğun ilgi görmektedir. Uygun tur takvimini ilgili bağlantıdan kontrol edip iletişime geçebilirsiniz. Peki Pamukkale travertenleri giriş ücreti sorusuna en güncel yanıt nedir?

Pamukkale travertenleri giriş ücreti

Müze kart geçerli mi? Müze kart sahipleri ücretsiz giriş yapabilir.
Pamukkale travertenleri giriş ücreti 2023 400 TL
Antik havuz giriş ücreti 150 TL

Türkiye'nin batısında Denizli ilinde bulunan doğal bir oluşumdur. Bu beyaz renkli, kireçtaşı tabakaları, binlerce yıldır süregelen bir doğal sürecin sonucudur. Pamukkale travertenlerinin oluşumu, sıcak su kaynaklarından çıkan mineralli suyun yamaçlardan aşağı doğru akmasıyla gerçekleşir. Bu suların içindeki kalsiyum karbonat, hava ile temas ederek bir kimyasal reaksiyona girer ve birikerek kireçtaşı tabakalarını oluşturur. Bu tabakalar zamanla büyür ve beyaz renkte birikirler. Bu süreç, doğal bir merdiven şeklindeki terasların oluşmasına neden olur.

Travertenler, aynı zamanda antik Hierapolis şehrini de kaplamaktadır. Bu antik şehir, suyun termal özellikleri nedeniyle bir kaplıca ve tedavi merkezi olarak kullanılmıştır.

Pamukkale travertenlerinde ne yapılır

  • Hierapolis Antik Kent ziyareti ile tarihi inceleyin.
  • Karahayıt Kırmızı Suyu ve Kaplıcalarında şifa arayın.
  • Natural Park'ta mola verin.
  • Antik Yüzme Havuzunda (Cleopatra Havuzu) Yüzün.
  • Uçan balon ve yamaç paraşütü ile gökyüzünün, manzaranın keyfini çıkarın.

Tüm bunların yanı sıra çevrede daha bir çok tarihi kalıntıları görmek mümkün. Bu eşsiz güzellik dünyanın 8.doğa harikası olarak adlandırılmaktadır.

 


Yorumlar

Yorum Yap