Giriş Yap

veya Üye Ol

Giriş Yap

veya Üye Ol

Üye Girişi

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Schengen Vizesi Ile Hangi ülkelere Gidilir

Schengen Vizesi Ile Hangi ülkelere Gidilir

Schengen vizesi ile hangi ülkelere gidilir seyahat etmeyi sevenlerin araştırdığı ve merak ettiği bir blog yazısı hazırladık. Ülkemizden her yıl milyonlarca kişi farklı ülkelere giderek iş ve tatil gezileri yapmaktadır. Bazı seyahatler için kimlik yeterli olurken bazı ülkeler ise ülkeye girişlerin vize kontrolüne bağlı olmasını gerektirecek yasalar çıkartmıştır. En çok bilinen ve herkesin telaffuz ettiği shcengen vizesi ile hangi ülkelere gidilir sorusu da gündemden düşmüyor. Sağlamış olduğu imkanlar ve ülkelere giriş izni üst seviyede olan bu vize türü hakkında yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Schengen vizesi ile hangi ülkelere gidilir

Almanya, Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hollanda, İspanya, İsveç, İtalya, Macaristan, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Polonya, Portekiz, Slovakya, Slovenya, Yunanistan. Bunların yanı sıra Avrupa Birliği üyesi olmayan İsviçre, İzlanda, Norveç ve Lichtenstein'a gidebilirsiniz.

AB Üyesi Olanlar AB Üyesi Olmayanlar
Almanya İsviçre
Avusturya İzlanda
Belçika Norveç
Çek Cumhuriyeti Lichtenstein
Danimarka  
Estonya  
Finlandiya  
Fransa  
Hollanda  
İspanya  
İsveç  
İtalya  
Macaristan  
Letonya  
Litvanya  
Lüksemburg  
Malta  
Polonya  
Portekiz  

Schengen vizesi alınan ülkeye gitmek

Sıkça sorulan bir soru hakkında da bilgi vermek istiyoruz. Örneğin İtalya için aldığınız vize sonrasında ilk olarak İtalya'ya giriş yapmanız gerekiyor. Vize sonrasında Almanya'ya gitmeniz için izin verilmez. Ancak İtalya vizesi sonrasında önce İtalya, sonrasında Almanya'ya giriş yapabilirsiniz.

  • Hangi ülkeye gidecekseniz ilk olarak Schengen bölgesine seyahat edecek vatandaşların vizelerini ilk giriş yapacakları ülkenin temsilciliğinden almaları hususu önemlidir.

Schengen vizesi ile ülke değiştirilir mi

Merak edilen diğer sorulardan birisi de schengen vizesi alındıktan sonra farklı ülkelere geçiş, ülke değiştirmedir. Bunun mümkün olduğunu söyleyebiliriz. Ancak ilk başvuruyu yaptığınız ülke vizesi neresi ise öncelik o ülkeye giriştedir sonrasında geçiş yapabilirsiniz.

Eğer sizlerde bilgi almak, vize başvuru süreci ile ilgili görüşmek isterseniz Bellima Tur iletişim numaralarını kullanabilirsiniz. Diğer yazımız olan Yunanistan vize ücreti konusuna da göz atabilirsiniz.

 

 


Yorumlar

Yorum Yap