Giriş Yap

veya Üye Ol

Giriş Yap

veya Üye Ol

Üye Girişi

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

ONLİNE REZERVASYON
World, Bonus, CardFinans, Paraf, Combo, Advantage, Axess kartlara Yurtiçi Turlar da Geçerli Vade Farksız Taksit Seçenekleri BDDK kararı gereği Yurtdışı Turlar da kredi kartlarına taksitlendirme yapılamamaktadır.

Tatilin En Keyiflisi BELLİMATUR ile Mardin ve Midyat Sokaklarında Tarihi Bir Yolculuğa Hazır Mısınız?

 UÇAKLI BUTİK MARDİN & MİDYAT TURU 

2 Gece Midyat Konaklama Farkıyla

Direkt Uçuş Konforu:
İZMİR - MARDİN (Sabah Uçağı) | MARDİN - İZMİR (Akşam Uçağı)

ESKİ MARDİN, MARDİN MÜZESİ, ULU CAMİ, ZİNCİRİYE MEDRESESİ, SAVUR KILLIT KÖYÜ, MİDYAT
MOR GABRİEL MANASTIRI, MAĞARA KÖY, KAFRO, ESTEL, MOR YAKUP MANASTIRI
BEYAZSU, NUSAYBİN, DARA ANTİK KENTİ, KASIMİYE MEDRESESİ

(3 GÜN-2 GECE) 2024 TUR TARİHLERİ:

1.TUR: 21-23 HAZİRAN (Bayram)  2.TUR: 27-29 EYLÜL  3.TUR: 18-20 EKİM

 Tüm turlarımızda kademeli fiyat değişikliği uygulanabilmektedir. Kademeli kontenjan doldukça fiyatlar artış gösterebilir. 

Kalkış Yerleri:
İzmir Adnan Menderes H.L.
Tur Hareket Tarihleri:
27 Eylül • 18 Ekim

Tur Programı

 • 1. Gün
  İZMİR - MARDİN (DİREKT UÇUŞ) - ESKİ MARDİN - SAVUR KILLIT KÖYÜ - MİDYAT

  Sabah 04:00'da Adnan Menderes Havalimanı'nda buluşma, check-in işlemleri sonrası 05:35'te İzmir - Mardin seferi ile Mardin'e ulaşıyoruz. Kahvaltı molasının ardından (ekstra) Eski Mardin'de rehberimiz eşliğinde yürüyerek yapacağımız turumuza başlıyoruz. İlk durağımız ‘En Güzel Camii’ yarışmasında birinci olan Latifiye Camii, neredeyse 700 yıldır Mardin’de tüm heybetiyle sapasağlam ayakta duruyor. Ardından birçok dizi ve filme ev sahipliği yapmış PTT binası, Şehidiye Camii ve Medresesi ziyaretimiz sonrası Kayseriyye Bedesteni'ni de ziyaret ediyoruz. Mardin'in en eski camisi Ulu Cami, Kırklar Kilisesi, Cumbalı Ev ve Mimari açıdan göz dolduran Zinciriye Medresesi göreceğimiz yerler arasındadır. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra Mardin'in Savur ilçesinde bulunan 162 yıllık, bölgenin en güzel yapılarından biri olan Hacı Abdullah Bey Konağına misafir oluyoruz. Sahibi 22 odalı konağı restore ettirip müzeye dönüştürmüş ve butik otel olarak da hizmet vermekte olan konakta Savur’u keyif ile izlerken çaylarımızı ve kahvelerimi afiyetle yudumluyoruz. Savur evlerini ve altlarında bulunan mağaraları görüp sokaklarında dolaşıyoruz. Serbest zamanımızın ardından yolumuzun üzerinde bulunan Mardin'in sessiz ve ıssız kalan, tarih kokan köyü Kıllıt Köyü'ne geliyoruz. Köyün ıssız ve terkedilmiş görüntüsü içimize hüzün kaplayacak ve rehberimizin anlatımları ile derinden etkilendikten sonra akşam yemeğimizi almak ve konaklamak üzere Midyat'ta bulunan otelimize yerleşiyoruz. Matiat Otel vb.

 • 2. Gün
  MİDYAT - MOR GABRİEL MANASTIRI - EZİDİ KÖYÜ - ELBEĞENDİ KÖYÜ (KAFRO) - ESTEL

  Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından dünyanın ayakta duran en eski Süryani Ortodoks manastırı ve Süryanilerin anayurdu olarak bilinen Tur Abdin platosunda bulunan Mor Gabriel Manastırı'nı ziyaret ediyoruz. Manastırda Yemekhane, Mezarlık ve Meryemana Kilisesi'ni görüyor ve  harika fotoğraflarla bu anları ölümsüzleştiriyoruz. Manastır gezimiz sonrası bir diğer adı Mağara Köyü olan Ezidi Köyü'ne geliyoruz. Midyat'a 25 kilometre mesafede bulunan Mağara Köyü'nde Ezidilerin yaşamı ve kültürü hakkında rehberimizden bilgiler alıyoruz. Buradan Bagok (İzla) Dağlarının eteklerinde yer alan Elbeğendi (Kafro) Köyüne geçiyoruz. Avrupa’ya göç etmek zorunda kalan ve bir gün doğup büyüdükleri topraklara dönmek isteyen Süryani vatandaşlarımızın  yaptırdığı konakları ve çift kemerli girişiyle dikkat çeken Meryem Ana Kilisesi’ni görüp, köyün meşhur pizzacısında vereceğimiz kısa bir mola sonrasında meşhur dizilerden ‘’Sıla’’ ve ‘ Hercai ‘’ ve ‘’Adını Kalbime Yazdım’’ çekimlerinin yapıldığı, MİDYAT'a varıyoruz. Midyat Konuk Evi olarak bilinen eski bir Süryani yapısı olan ve günümüzde bir çok dizi çekiminde kullanılan konağı gezdikten sonra Mor Barsavmo Kilisesi'ne gidiyoruz. Rehberimizin anlatımları sonrası Gümüşçüler Çarşısında vereceğimiz serbest zamanda dileyen misafirlerimiz bölgenin önemli el sanatlarından olan Telkari gümüş işçiliği örneklerini görüp alışverişlerini yapabilirler. Akşam yemeğimizi almak ve konaklamak üzere otelimize yerleşiyoruz. Matiat Otel vb.

 • 3. Gün
  MOR YAKUP MANASTIRI - BEYAZSU - NUSAYBİN - DARA ANTİK KENTİ - MARDİN - İZMİR

  Kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra Nusaybin’e hareket ediyoruz. Mardin’in kurak ve ağaçsız coğrafyasında, serin ve berrak suyu, yöreye özgü ağaçları ve yeşilliği ile vaha gibi olan Beyaz Su Mesire Alanı'na geliyoruz. Mardin ve diğer ilçelerin içme suyu da Beyazsu kaynağından temin edilmektedir. Geleneksel tahtlar şeklinde yapılmış masaları ve şark köşesi tarzında derenin üzerine kurulmuş oturma yerleri ile balıkçı lokantaları yöreye özgü bir görünüm sergileyen Beyaz Su'da serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında eski bir yerleşme merkezi olup, bilinen en eski ismi Nisibis olan Nusaybin'e geliyoruz. 8’inci yüzyıla kadar Metropolitlik merkezi, 1364-1839 yılları arasında da Turabdin bölgesi için Patriklik makamı olmuş Mor Yakup Manastırı’nı ziyaret edip, Zeynel Abidin Cami ve Nusaybin Tren İstasyonu göreceğimiz yerlar arasındadır. Öğle yemeği molamızın ardından kaya içine oyulan yapılardan oluşan ve geniş bir alana yayılan Dara Antik Kenti’ne geliyoruz. Kent içinde kilise, saray, çarşı, zindan, tophane ve su bendi kalıntıları görüyoruz. Rehberimizin anlatımları eşliğinde adeta bir açık hava müzesi olan tarihi kenti geziyoruz. Rotamızı; 1932 yılına kadar Dünya’daki Süryani halkının merkezi konumunda bulunan Deyr-ul Zafaran Manastırı'na çeviriyoruz. Manastır hakkında edineceğimiz bilgiler sonrasında yazmalar, bakır çerezlikler ve şamdanlar, kilim ve el yapımı keçe, tesbihler, puşi, şarap, ahşap işçiliği ürünleri,  badem şekeri, leblebi, mırra cezvesi ve kulpsuz özel fincanlar (Gümgüm) gibi hediyelik eşya alışverişleri yapabilirsiniz. döneminin en önemli eğitim yuvalarından olan Kasımiye Medresesi’ni gezmeye gidiyoruz.  Medresede çeşmenin başında Selçuklu mimarisi ve medrese hakkında rehberimizden bilgiler alarak Mardin'de serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında Mardin Havaalanına gidiyor ve 23:05'te kalkacak Mardin-İzmir direkt uçuşu ile turumuzu sonlandırıyoruz. Bir sonraki BellimaTur turunda tekrar buluşmak dileğimizle vedalaşıyoruz. 

  UÇUŞ BİLGİLERİ:

  21 Haziran 2024 Cuma 05:35 İZMİR-MARDİN 23 Haziran 2024 Pazar 23:05 MARDİN İZMİR
  27 Eylül 2024 Cuma 05:35 İZMİR-MARDİN 29 Eylül 2024 Pazar 23:05 MARDİN İZMİR
  18 Ekim 2024 Cuma 05:35 İZMİR-MARDİN 20 Ekim 2024 Pazar 23:05 MARDİN İZMİR

  BİLGİLENDİRME:

  • Uçak saatleri belirtilen havayolu firmasından alınmış olup olası rotar, saat değişiklikleri ya da iptallerden Bellima Tur sorumlu değildir.
  • Hava şartlarından, uçak saat değişikliklerinden ya da mücbir sebeplerden dolayı gerçekleştirilemeyen turlardan Bellima Tur sorumlu değildir.
  • Tur kalkış gününden en geç 1 gün önce rehber bilgisi, güncel buluşma saatleri ve biniş noktaları Bellima Tur tarafından SMS ya da WHATSAPP mesajı olarak gönderilir.
  • Uçaklı turlarda kimlik ibraz ederek rezervasyon yaptırmanızı tavsiye ederiz. Rezervasyon sonrası tarafınıza tur evrağı gönderilir ve kontrol etmenizi tavsiye ederiz. Uçaklı turlarda isim soyisim TC kimlik no gibi kişisel bilgilerin yanlış olmasından kaynaklı uçak biletindeki iptallerden Bellima Tur sorumlu değildir.
  • Diğer katılım şartları ve iptal ve değişiklik şartlarını üst menüden ek bilgiler kısmından detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

  Ek Bilgiler/Sözleşme Madde 20- En son yayınlanan sirkü, bir öncekini geçersiz kılar. En son güncel sirkü 06.02.2024

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

İzmir - Mardin, Mardin - İzmir Uçak Biletleri

Programda Belirtilen Tüm Turlar ve Transferler

Tüm Çevre Gezileri ve Turlar

2 Gece Midyat Konaklama

Otellerde 2 Sabah Kahvaltısı

Otellerde 2 Akşam Yemeği

Profesyonel Yerel Rehberlik Hizmetleri

Araç İçi İkramlar

Mesleki Sorumluluk Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Otel’de Yapılan Ekstra Harcamalar

İlk Gün Kahvaltı Son Gün Akşam Yemeği

Tüm Öğlen Yemekleri

Müze ve Örenyeri Giriş Ücretleri

Fiyat&Taksit Seçenekleri

  TarihMüsaitlikİki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek KişiEk YatakÇocukTaksitler
  27.09.2024Müsait10.999,00 TL
  10.299,00 TL
  12.499,00 TL
  11.799,00 TL
  10.999,00 TL
  10.299,00 TL
  0 - 2 Yaş 500,00 TL
  3 - 6 Yaş 7.499,00 TL
  7 - 12 Yaş 8.999,00 TL
  Taksitler »
  18.10.2024Müsait10.999,00 TL
  10.299,00 TL
  12.499,00 TL
  11.799,00 TL
  10.999,00 TL
  10.299,00 TL
  0 - 2 Yaş 500,00 TL
  3 - 6 Yaş 7.499,00 TL
  7 - 12 Yaş 8.999,00 TL
  Taksitler »

Ek Bilgiler

Tüm Turlar için Genel Bilgiler:

1-Katılımcılar, araca bindikleri noktada bırakılır. Ayrıca farklı noktalarda duraklama/yolcu indirme yapılmamaktadır. Turlarımızın başlangıç ve bitiş saatleri toplu taşıma saatleri ile denk gelmeyebilir. Tüm planlarınızı buna göre yapmanızı tavsiye ederiz. Site de yazan saatler tamamen bilgilendirme amaçlı olup kesin buluşma saati ve noktası, rehber bilgisi turdan önce SMS veya Whatsapp ile tarafınıza gönderilecektir. Turdan önce bu bilgi ulaşmaz ise ofisimizle iletişime geçiniz.
2-Turlarda, hava, yol ve olağanüstü durumlardan ötürü değişiklik yapma hakkı, acentemizde saklıdır.
3-Tur sırasında unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
4- Turlarımız da araçlar kişi sayısına göre tedarik edilmektedir. Tura gelecek olan aracın katılımcıya önceden bilgilendirmesi yapılmaz.
5-Yerel otoriteler tarafından gezilmesine/gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi veya turlar yapılmaz. Bu gezi veya turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz.
6-Turun gerçekleştirilmesi için yeterli katılımcıya ulaşılamadığı takdirde, asgari 1 gün önce haber vermek şartıyla, acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. 
7-Çocuk indirimi, 12 yaşını doldurmamış çocuk katılımcılar için, 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.
8-Ekstra turlar minimum 20 kişi olması durumunda gerçekleşebilir. 20 kişi olmazsa gerçekleşmeyebilir.
9-Bellima Tur, aynı standartlar da olmak şartı ile oteller de değişiklik yapma hakkına sahiptir.
10-Hangi oda da kalacağınızı BELLİMA TUR’un belirleme imkânı yoktur. Odaları kalacağınız oteller belirlemektedir.
11-Oteller de özellikle 3 kişilik odalar da 3. Yatak standart yatak olmayabilir. Açılır yatak verilebilir.
12-Turlarımızda zorunlu seyahat sigortası yapılmaktadır. Doğum tarihi ve T.C. kimlik numarası ibrazı zorunludur. Acentemiz bu bilgileri teyit etmekle yükümlü değildir.
13-Öngörülmesi mümkün olmayan sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya rehberimizin belirlediği saatlere misafirlerin uymamaları sebebiyle, tur programında belirtilmiş olmasına rağmen, yapılamayan gezilerden acentemiz sorumlu değildir.
14-Rehberimiz gerekli gördüğü durumlarda; programda her türlü değişikliği yapma hakkına sahiptir.
15-Bölge yoğun olduğu Bayram gibi dönemler de sitede belirtilen otellerden farklı oteller de ve grup bölünmüş olarak konaklama yapabilir. Karadeniz turlarında, yayla tesisleri kapasitesine göre 2 ayrı otel de kalınabilir. Yaylaya çıkarken otobüs çıkamayabileceğinden minibüsler ile çıkılabilir. Bu durumda eşyalarınız için ufak çanta bulundurulması tavsiye edilir. Yayla çıkış ücretleri size aittir, acentamızın hiç bir ticari bağlantısı yoktur.
16-Yapılan görüşmeler de sözlü beyanlar esas alınmayacaktır. Tur programında yazan detaylar ve sizin mail yolu ile talepleriniz esas alınacaktır.
17-Katılımcıların bu bilgileri okudukları ve kabul ettikleri paket tur sözleşmesinde yazmakta olup, web sitesi güncellemelerini tüketici takip etmekle yükümlüdür. Web sitesi ve paket tur sözleşmesi ayrılmaz bir parçadır.
18-Yaz Sezonu, Dini ve Milli Bayramlar gibi özel ve yoğun dönemler de konaklamalar belirlenen bölgenin çevre illerinde gerçekleşebilir.
19-Mevsimsel değişiklikler, yol çalışmaları, hava şartları, sizin hizmet alınımızdan önceki hizmette oluşan otel memnuniyetsizliklerine göre Bellima tur web sitesinde yer alan tur programında, içerikler de değişiklik yapabilir. En son yayınlanan sirkü, bir öncekini geçersiz kılar.
20-BELLİMA TUR yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir. Yolcunun vize alamaması, vizenin yetişmemesi veya tek girişli alması ile ilgili olarak BELLİMA TUR`un hiç bir sorumluluğu yoktur.
21-Konsolosluğun vize vermemesi durumunda, ödenen vize, sigorta ve tur ücreti iade edilmez.
22-Katılımcıların bu bilgileri okudukları ve kabul ettikleri paket tur yönetmeliğince hizmet sözleşmesinde yazmakta olup, web sitesi güncellemelerini tüketici takip etmekle yükümlüdür. Web sitesi ve paket tur sözleşmesi ayrılmaz bir parçadır.

Yurtdışı Turlar:

1-Yurtdışı turlarına katılmak isteyen katılımcıların tur programında belirtilen ülkelere giriş şartlarına uygun pasaport veya vizeye sahip olması gerekmektedir.
2-Yurtduşı turlarında gideceğiniz ülkelerin para birimlerine göre para bulundurmanız gerekmektedir.
3-Yurtdışı turlarında kahvaltı kültürü Türkiye'deki gibi değildir. Oteller'de her ülkenin kültürüne göre kahvaltı alacağınızı bilmeniz gerekmektedir.
4-Turlar da, sınır kapılarında bekleme süreleri uzayabilir. Bundan Bellimatur sorumlu tutulamaz.
5-Batum'a kimlik ile geçişler de bebek, çocuk, yetişkin farketmeksizin, kimlik fotoğraflı olmak zorunludur.
6-Ekstra turlara katılım sayısı en az 20 kişidir. 20 Kişi oluşmazsa ekstra turlar gerçekleşmeyebilir.
7-Araçlarımız yeni model araçlar olup Teknobüs diye tabir edilen araçlardan değildir. Araçlarımız da tv ve wifi garanti edilmez.
8-Covid-19 sebebi ile turların başlangıcında veya ülkelere girişlerdeki sorun ve aksaklıklardan Bellimatur sorumlu tutulamaz.

9-BELLİMA TUR yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir. Yolcunun vize alamaması, vizenin yetişmemesi veya tek girişli alması ile ilgili olarak BELLİMA TUR`un hiç bir sorumluluğu yoktur.
10-Konsolosluğun vize vermemesi durumunda, ödenen vize, sigorta ve tur ücreti iade edilmez.
11-Katılımcıların bu bilgileri okudukları ve kabul ettikleri paket tur yönetmeliğince hizmet sözleşmesinde yazmakta olup, web sitesi güncellemelerini tüketici takip etmekle yükümlüdür. Web sitesi ve paket tur sözleşmesi ayrılmaz bir parçadır.

 

İptal Şartları

İptal ve değişiklik gibi özel durumlardan olumsuz etkilenmemek için İptal Güvence Paketi'ni yaptırmanızı önemle tavsiye ederiz. İptal Güvence Paketi yaptırmayan misaifler için aşağıdaki şartlar geçerlidir.

Olası iptal ve iade de 1618 Sayılı Seyahat Acentaları Kanunu'na bağlı Paket Tur Yönetmeliği 'ne bağlı olarak hazırlanmış olan Paket Tur Sözleşmesi'nde geçerli olan ilgili maddeler esas alınacaktır. Seyahat Acentalarının 1618 sayılı kanun ile kurulduğunu, bir yasası olduğunu ve Paket Tur Yönetmeliği Kanuna göre hizmet verdiğini hatırlatmak isteriz. Paket Tur Yönetmeliği Kanunu gereği kısaca iptal şartları aşağıdaki gibidir;

1- Uçaklı Turlar da veya Promosyon olarak afiş edilen turlar da iptal iade hakkı yoktur.

2- Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır. Tur tarihine 30 günden az kalması durumunda %30 ceza, 20 gün ve daha az kalması durumunda %100 ceza uygulanır.

3- Katılımcının, kendisinin veya 1. derece yakınının sağlık sorunu ile ilgili iptal talebinde tur ücret iadesini SİGORTA ŞİRKETİ yapmaktadır. Sigorta şirketine, katılımcı Türkiye devlet hastanelerinden alınan raporu (Başhekim veya en az 2 doktor imzalı) sunmak zorundadır. Sigorta Şirketi, kronik rahatsızlıkları (daha önceden teşhisi konulabilen tansiyon, şeker, astım vb. gibi durumlar) karşılamaz. 

Vize Bilgileri

Yorumlar

Benzer Turlar

Batı Karadeniz Turu (1 Gece Konaklama)

Batı Karadeniz Abant Gölü, Gölcük Gölü, Yedigöller, Amasra ve Safranbolu Turu

Yeni Model Otobüsler 2 Gece 2 Gün
 • 30.08.2024
 • 3.999,00 TL

Otobüsle Özel Karadeniz Yaylalar ve Batum Turu (6 Gece Konaklamalı)

1 Gece Batum Konaklama | 2 Gece Yayla Konaklama | 1 Gece Termal Otelde Konaklama Farkı ile toplam 6 Gece Konaklama !!

Yeni Model Otobüslerle 8 Gün - 7 Gece
 • 19.07.2024
 • 15.499,00 TL
 • 13.09.2024
 • 11.999,00 TL

Otobüslü Kapadokya Turları (Sezon ve Bayramlar 2 Gece Konaklamalı)

Bölgede 5 Yıldızlı Otellerde Konaklama Farkıyla! Kapadokya, Hacıbektaş, Akşehir Nasrettin Hoca Türbesi ve Konya Mevlana Müzesi Gezileri Dahil!

Yeni Model Otobüslerle 3 Gün 3 Gece
 • 29.08.2024
 • 5.999,00 TL