Giriş Yap

veya Üye Ol

Giriş Yap

veya Üye Ol

Üye Girişi

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Yunanistan Kapıda Vize

Yunanistan Kapıda Vize

Yunanistan kapıda vize uygulaması başlıyor. Geçtiğimiz günlerde gündeme gelen kapıda vize görüşmeleri olumlu sonuçlandı. Ülkemizin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN ve Yunanistan başbakanı Miçotakis iki ülke arasında turizmi canlandırmak ve bağları güçlendirmek için anlaştı. Her yıl vize alarak Yunanistan tatili yapan Türkiye Cumhuriyet'i vatandaşları kolaylık olması amacı ile artık kapıda vize uygulamasına tabi tutulacak. Merak konusu olan ise 7 günlük kapıda vize ile hangi adalara gidilebilir, şartlar neler?

Yunanistan kapı vizesi

Bu vize türünü almak için elbette bazı şartlar aranıyor ancak diğer vize türlerine göre prosedürler daha kolay tamamlanabilmektedir. Seyahat etmeden önce, Yunanistan kapıda vize için neler gerekiyor listeleyelim..

 • Pasaport
 • Banka hesabı
 • Seyahat biletleri
 • Biometrik fotoğraf
 • Kimlik

Şuan için belli olan kriterler bunlar. Pasaport sürenize dikkat etmeniz, hesabınızda konaklama süresi boyunca yetecek kadar para, gidiş dönüş biletleriniz muhakkak sunulabilir durumda olmalıdır. Red alma olasılığı düşük olsa bile kapı vizesi için dikkat etmek gerekmektedir. 

Yunanistan kapı vizesi ile nerelere gidilir

Görüşmelerin ardından herkesin merak ettiği hangi adalara gidilir sorusu olmuştur. Resmiyete kavuşmadan önce belirlenen yunanistan kapıda vize ile 10 farklı adaya giriş izni verilecektir.

 1. Sakız adası
 2. Midilli
 3. Rodos Adası
 4. Samos Adası
 5. Kos Adası
 6. Patmos Adası
 7. Meis Adası
 8. Leros Adası
 9. Kalimnos Adası
 10. Simi Adası

Tam resmi gazetede yayınlandıktan sonra hızlıca seferler, turlar düzenlenecektir. Şuan vizesi olanlar elbette Yunanistan turları katılımını sağlayabilir. Bellimatur olarak organize ettiğimiz İzmir çıkışlı Yunanistan turları ise aşağıda listelenmiştir. Rezervasyon ve bilgi için ulaşabilirsiniz.

https://bellimatur.com/izmir-cikisli-yunanistan-turlari


Yorumlar

Yorum Yap