Giriş Yap

veya Üye Ol

Giriş Yap

veya Üye Ol

Üye Girişi

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

ONLİNE REZERVASYON
World, Bonus, CardFinans, Paraf, Combo, Advantage, Axess kartlara Yurtiçi Turlar da Geçerli Vade Farksız Taksit Seçenekleri BDDK kararı gereği Yurtdışı Turlar da kredi kartlarına taksitlendirme yapılamamaktadır.

Tatilin En Keyiflisi BELLİMATUR, En Konforlu ve En Detaylı Uçaklı Karadeniz Turunu Sizin için Hazırladı.

 UÇAKLI KARADENİZ YAYLALAR VE BATUM TURU 

Direkt Uçuş Konforu:
İZMİR - SAMSUN (Sabah Uçağı) | SAMSUN - İZMİR (Akşam Uçağı)

SAMSUN - BANDIRMA VAPURU - ORDU - BOZTEPE
TRABZON - UZUNGÖL - LUSTRA KARAESTER YAYLALARI - FIRTINA DERESİ - ÇAMLIHEMŞİN
AVUSOR VE HUSER YAYLALARI - AYDER YAYLASI - ZİLKALE - PALOVİT 
BATUM - BORÇKA - KARAGÖL - SÜMELA MANASTIRI - ATATÜRK KÖŞKÜ

1 GECE BATUM'DA KONAKLAMA TOPLAM 4 GECE KONAKLAMA!

(5 GÜN-4 GECE) 2024 SEZON BOYUNCA TUR TARİHLERİ:

7.TUR: 10-14 TEMMUZ  8.TUR: 17-21 TEMMUZ  9.TUR: 31 TEMMUZ-4 AĞUSTOS
10.TUR: 7-11 AĞUSTOS  11.TUR: 14-18 AĞUSTOS  12.TUR: 21-25 AĞUSTOS
13.TUR: 28 AĞUSTOS-1 EYLÜL  14.TUR: 4-8 EYLÜL  15.TUR: 11-15 EYLÜL

Tüm turlarımızda kademeli fiyat değişikliği uygulanabilmektedir. Kademeli kontenjan doldukça fiyatlar artış gösterebilir.

DİKKAT BU TURDA İPTAL SİGORTASI VARDIR
 İptal Sigortası detayları için tıklayınız.

Kalkış Yerleri:
İzmir Adnan Menderes Havalimanı buluşma
Tur Hareket Tarihleri:
31 Temmuz • 07, 14, 21, 28 Ağustos • 04, 11 Eylül

Tur Programı

 • 1. Gün
  İZMİR – SAMSUN – ATATÜRK ONUR ANITI – BANDIRMA VAPURU

  Sabah saat 04:00 da Adnan Menderes Havalimanında siz değerli misafirlerimizle buluşuyoruz. SunExpress Havayolları ile İzmir-Samsun uçağımızın check-in işlemlerini yaptırdıktan sonra 06:00 da kalkacak uçağımız ile turumuza başlıyoruz. Tahmini olarak varış saatimiz olan 07:30 de Samsun’a ulaşıyoruz. Havalimanında bizleri bekleyen aracımıza binerek birbirinden eşsiz doğal güzellikleriyle bizleri büyüleyecek olan bir Karadeniz Masalı’na başlıyoruz. Kahvaltı molamızın ardından (ekstra) İlk olarak Atamızın 19 Mayıs 1919 yılında Kurtuluş Mücadelesi’ni başlattığı SAMSUN’da dünyada denge bakımından 2. Sırada yer alan Samsun’un simgesi ONUR ANITI / ATATÜRK HEYKELİ’ni ve Atatürk’ü Samsun’a getiren Bandırma Vapuru’nu görüyoruz. Samsun turumuzu tamamladıktan sonra Ordu’ya doğru yolumuza devam ediyoruz. Teleferik ile şehrin enfes manzarasının tadını çıkartacağımız BOZTEPE’ye ulaşıyoruz. Türkülerde de yer aldığı gibi “Boztepe’ye çıkmalı şu Ordu’ya bakmalı” diyoruz ve kadrajımıza muhteşem kareler ekliyoruz. Boztepe’den sonra Zigana yaylasına doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Akşam yemeğimizi almak ve konaklamak üzere otelimize yerleşiyoruz.

  Konaklama: Zitaş Bungalov, Seyirtepesi Otel vb.

 • 2. Gün
  UZUNGÖL - LUSTRA KARESTER YAYLASI - TRABZON

  Sabah otelimizde kahvaltımızı aldıktan sonra Trabzon’a doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Yolumuzun üzerinde bulunan Meşhur Sürmene Bıçaklarını görmek ve alışveriş yapmak üzere Usta Eller Bıçakçılığı ziyaret ediyoruz. Sonrasında Karadeniz'e kadar gelmişken çay almadan olmaz diyor ve Çay Fabrikasına uğruyoruz. Çayın yapım aşamalarını ustalardan dinliyor ve alıvşerişlerimizi yapıyoruz. Trabzon denince akla ilk gelen yer olan ve Karadeniz sahili ile Zigana Dağları arasında yer alan Uzungöl'e geliyoruz. Burada vereceğimiz serbest zamanımızda fotoğraf çekilebilir ve göl kenarında bulunan kafelerde çay ve kahve içebilirsiniz. Serbest zaman sonrası katılmak isteyen misafirlerimiz ile beraber ekstra düzenlenecek olan Lustra ve Karester Yaylası turlarına katılıyoruz. (ekstra) Seyir zevkinin en güzel noktalarından olan yaylalara çıkmak üzere kıvrımlı yollardan geçiyoruz. Uzungöl'ü yukarıdan çok ufak görüyor ve doğa harikası yaylalarda yürüyüş yapıyoruz. Doğa ile başbaşa geçireceğimiz bu unutulmaz zaman diliminin ardından, fotoğraf çekimlerimizi de gerçekleştirerek, denize sıfır harika bir konumda bulunan otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 • 3. Gün
  BORÇKA KARAGÖL – BATUM TURU – BATUM KONAKLAMA

  Sabah kahvaltımızın ardından Artvin'in ilçesi Borçka'ya hareket ediyoruz. (Borçka-Karagöl Turu ekstra) Minibüslere binip Dünya'daki en hızlı akan nehirlerden biri olan Çoruh Nehri'ni görerek harika manzaralar eşliğinde Karadeniz'deki en güzel tabiat göllerden biri olan, ağaçların renklerinin göle yansıdığı doğa harikası Karagöl'e çıkıyoruz. Göl etrafında yürüyüş yapıp hatıra fotoğrafı çekildikten sonra Sarp sınır kapısına gidiyoruz. Kimlik kontrolü işlemleri sonrasında Gürcistan'ın  Acara Özerk Cumhuriyeti'nin başkenti olan Batum'a varıyoruz. Batum gezi programında St.Andrew Heykeli, Gonio Kalesi, Eski Khoroki Köprüsü, Avrupa Meydanı'nda Medea Anıtı, Eski Postane Binası  ve Poseidon Meydanı'ndaki Poseidon Anıtını, Tiyatro Binasını ve Eski Batum Evlerini görerek devam ediyoruz. Piazza Kulesini, Aziz Nikolas Kilisesini ve Batumdaki tek cami olan Orta Camii'yi gördükten sonra sahil boyunca ilerliyoruz. Sahilde Batum Limanı, Ali ile Nino Heykeli, Alfabe Kulesi, Saat Kulesi, Ters Restoran dedikleri White Restoranı görüyoruz. Otelimize yerleşiyoruz. Dileyen misafirlerimiz ile ekstra yöresel yemekler ve canlı müzik, folklör ekibi eşliğinde keyifli dakikalar geçireceğimiz Gürcistan'a özgü Yemekli Kafkas gecesine katılıyoruz.

  Konaklama: 5* Euphoria Hotel Spa Casino vb.

  *Batum'a kimliğiniz ile giriş yapabilmeniz için muhakkak yeni çipli kimlik kartınız olması gerekmektedir. Bebek, çocuk fark etmez kimlikte fotoğraf olması zorunludur.

  Önemli: Batum'a geçişte T.C. vatandaşları için – Yeni Nüfus Cüzdanı yeterlidir. Pasaportu olanlar pasaportlarını yanlarında bulundurabilirler. Yeni nüfus cüzdanları olması zorunludur. Nüfus cüzdanı dışında pasaport ile geçiş yapılabilir. Bunların dışındaki kimliklerle giriş yapmak mümkün değildir. Ayrıca ebeveynleri yanında olmadan seyahat eden 18 yaşından küçükler için anne ve babadan noterden tasdikli muvafakat name gerekmektedir.  Anne Baba evli de olsa, boşanmışta olsa eğer sadece 1 ebeveyn varsa yine de diğerinden muvafakat gerekli olup, çocuğun yurt dışına çıkabilmesi ibaresi yer alması gerekmektedir. En az 2 aşı gerekmektedir. 2 Aşı yoksa kapıda Hızlı PCR testi yapılmaktadır. 10 yaşa kadar çocuklar da aşı zorunluluğu yoktur.

 • 4. Gün
  ZİLKALE PALOVİT ÇAT VADİSİ – AVUSER HUSER YAYLASI – AYDER YAYLASI – GELİNTÜLÜ ŞELALESİ

  Sabah kahvaltımızın ardından Çamlıhemşin’e doğru yolumuza devam ediyoruz. Yolumuzun üzerinde meşhur Rize bezinden yapılan ürünler alabilmemiz için mağazaya uğruyoruz. Katılmak isteyen misafirlerimiz ile (ekstra) Çat Vadisi, Zilkale, Palovit Turumuzda bölgedeki en eski Taş Kemer Köprü olan Şenyuva Köprüsünde hatıra fotoğrafı çekildikten sonra adeta bir kartal yuvasını andıran eski tarihi ipek yolu güzergahının güvenliğini sağlayan Çat Vadisi'nde ağaçların arasında yükselen Zilkale'ye varıyoruz. Ardından bölgedeki debisi en yüksek şelalelerinden biri olan Palovit Şelalesi'ne geldiğimizde yukarıdan düşen su kütlelerinin görüntüsü ve yarattığı serinlik ile adeta büyüleneceksiniz. Öğle yemeğimizi almak üzere Fırtına Deresi kenarına geliyor ve buradaki restaurantlarda öğle yemeğimizi alıyoruz. Fırtına Deresi kenarında dilerseniz Zipline/Rafting yapabilirsiniz. Serbest zaman sonrasında minibüslerle katılmak isteyen misafirlerimiz ile (ekstra) yeşilin en iyi tonlarını göreceğiniz, bulutların üzerinde muhteşem vakit geçirebileceğiniz Kemerli Kaçkar Dağlarının eteğinde bulunan Avusor Yaylasına varır varmaz bir başka dünyadaymış gibi hissedeceksiniz. Yaylada geçireceğimiz serbest zamanın ardından yine minibüslerdeki yerimizi alıyoruz. Ayaklarımızın yerden kesileceği, bulutların üstünde olacağımız Huser Yaylasına doğru yolumuza devam ediyoruz. Buradan Ayder’e bağlı tüm yayları ve Kaçkar Dağlarını görüyoruz. Bulutların üstünde salıncak keyfimizin sonrasında dönüş yolculuğumuza geçiyoruz. Ayder Yaylası'na doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Beyaz bir duvak gibi yüzlerce metreden süzülmesinden adını alan Ayder Yaylası’nda bulunan ülkemizin en uzun şelalelerinden biri olan Gelintülü Şelalesinde fotoğraf molası veriyor ve serbest zaman alıyoruz. Serbest zaman sonrasında akşam yemeğimizi almak ve konaklamak üzere otelimize yerleşiyoruz.

  Konaklama: Gelgör Otel Ayder, Ayderoom Otel, Nature Lodge Otel vb.

 • 5. Gün
  SÜMELA MANASTIRI - TRABZON AYASOFYASI - ATATÜRK KÖŞKÜ - SAMSUN - İZMİR

  Sabah otelimizde kahvaltımızı aldıktan sonra Trabzon’a doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Soğuksu’da bulunan Atatürk Köşkü günümüzün ilk durağı olacak. Son yüzyılın en önemli eserlerinden olan bu köşk, 1890 senesinde zengin bir Rum olan Konstantin Kabayanidis tarafından inşa ettirilmiştir. Atatürk’ün hayatı boyunca üç kez ziyaret ettiği, Dersim isyanının bastırılması planını yaptığı ve son olarak vasiyetinin bir bölümünü yazdığı bu muhteşem yapı, çam ormanlarıyla kaplı çevresi ve muhteşem güzellikteki çiçeklerle süslü bahçesiyle de misafirlerinin ilgisini çekmektedir. Atatürk Köşkü gezimizin ardından Bugün cami olan Trabzon Ayasofya Müzesi’ne gidiyoruz, Trabzon İmparatorluğu krallarından 1. Manuel Komnenos zamanında (1238-1263) inşa edilmiştir. Rehberimizin anlatımları eşliğinde Ayasofya ziyaretimiz sonrasında yöreye özgü telkâri sanatını görmek ve alışveriş yapmak için Telkari atölyesine gidiyoruz. Burada vereceğimiz kısa serbest zaman sonrasında MS 4. yüzyılda inşa edilen ve hem Türkiye’nin hem de dünyanın en önemli inanç merkezleri arasında yer alan görkemli Sümela Manastırı'na geliyoruz. Rehberimizin anlatımları ile (açık ise içerisine giriyoruz, kapalı ise dışarıdan görüyoruz.) manastır gezimizi tamamlıyoruz. Yöresel alışverişler yapabilmek için yöresel ürünler satan mağazamıza geliyoruz. Tereyağı, kaymak, peynir vb. ürünler alabilirsiniz. Keyifle geçen 5 günün ardından İzmir’e geri dönmek üzere Samsun Havaalanına geliyoruz. Bavul ve check-in işlemlerimiz sonrasında SunExpress Havayollarına ait 22:45 SAMSUN-İZMİR uçağıyla İzmir’e dönüş yapıyoruz. Bir sonraki BellimaTur seyahatinde tekrar görüşmek dileğimizle vedalaşıyoruz.

  12 HAZİRAN ÇIKIŞLI TURLARIMIZ TRABZON HAVAALANINDAN DÖNECEKTİR.

  ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME:

  1-Uçak saatleri belirtilen havayolu firmasından alınmış olup olası rotar, saat vb. değişiklikleri ya da iptallerden Bellima Tur sorumlu değildir.
  2-Hava şartlarından, uçak saat değişikliklerinden, mücbir sebeplerden dolayı gerçekleştirilemeyen turlardan Bellima Tur sorumlu değildir.
  3-Tur kalkış gününden en geç 1 gün önce rehber bilgisi, güncel buluşma saatleri ve biniş noktaları Bellima Tur tarafından SMS ya da WHATSAPP mesajı olarak gönderilir.
  4-Uçaklı turlarda kimlik ibraz ederek rezervasyon yaptırmanızı tavsiye ederiz. Rezervasyon sonrası tarafınıza tur evrağı gönderilir ve kontrol etmenizi tavsiye ederiz.
  5-Uçaklı turlarda isim soyisim TC kimlik no gibi kişisel bilgilerin yanlış olmasından kaynaklı uçak biletindeki oluşabilecek sorunlardan Bellima Tur sorumlu değildir.
  6-Diğer katılım şartları ve iptal ve değişiklik şartlarını üst menüden ek bilgiler kısmından detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

  Ek Bilgiler/Sözleşme Madde 20- En son yayınlanan sirkü, bir öncekini geçersiz kılar. En son güncel sirkü 12.01.2024

  UÇUŞ BİLGİLERİMİZ:

  KALKIŞ TARİHİ SAAT PARKUR  KALKIŞ TARİHİ SAAT PARKUR
  10 Nisan 2024 Çarşamba 06:00 İZMİR-SAMSUN 14 Nisan 2024 Pazar 18:00 TRABZON-İZMİR
  15 Mayıs 2024 Çarşamba 06:00 İZMİR-SAMSUN 19 Mayıs 2024 Pazar 23:10 SAMSUN-İZMİR
  12 Haziran 2024 Çarşamba 06:00 İZMİR-SAMSUN 16 Haziran 2024 Pazar 18:00 TRABZON-İZMİR
  17 Haziran 2024 Pazartesi 06:00 İZMİR-SAMSUN 21 Haziran 2024 Cuma 22:45 SAMSUN-İZMİR
  26 Haziran 2024 Çarşamba 06:00 İZMİR-SAMSUN 30 Haziran 2024 Pazar 22:45 SAMSUN-İZMİR
  3 Temmuz 2024 Çarşamba 06:00 İZMİR-SAMSUN 7 Temmuz 2024 Pazar 22:45 SAMSUN-İZMİR
  10 Temmuz 2024 Çarşamba 06:00 İZMİR-SAMSUN 14 Temmuz 2024 Pazar 22:45 SAMSUN-İZMİR
  31 Temmuz 2024 Çarşamba 06:00 İZMİR-SAMSUN 4 Ağustos 2024 Pazar 22:45 SAMSUN-İZMİR
  7 Ağustos 2024 Çarşamba 06:00 İZMİR-SAMSUN 11 Ağustos 2024 Pazar 22:45 SAMSUN-İZMİR
  14 Ağustos 2024 Çarşamba 06:00 İZMİR-SAMSUN 18 Ağustos 2024 Pazar 22:45 SAMSUN-İZMİR
  21 Ağustos 2024 Çarşamba 06:00 İZMİR-SAMSUN 25 Ağustos 2024 Pazar 22:45 SAMSUN-İZMİR
  28 Ağustos 2024 Çarşamba 06:00 İZMİR-SAMSUN 1 Eylül 2024 Pazar 22:45 SAMSUN-İZMİR
  4 Eylül 2024 Çarşamba 06:00 İZMİR-SAMSUN 8 Eylül 2024 Pazar 22:45 SAMSUN-İZMİR
  11 Eylül 2024 Çarşamba 06:00 İZMİR-SAMSUN 15 Eylül 2024 Pazar 22:45 SAMSUN-İZMİR

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • İzmir-Samsun / Samsun-İzmir SunExpress Direkt Uçuş
 • Programda Belirtilen Tüm Turlar ve Transferler
 • Konaklama Yapılacak Yaylalara Transfer Ücretleri
 • 3 Gece Konaklama & 1 Gece Batum'da Konaklama
 • 4 Sabah Kahvaltısı
 • 3 Akşam Yemeği
 • Batum Turu ( 650₺ Değerinde Fiyata Dâhil )
 • Otelde Yöresel Eğlence
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Araç İçi Su İkramı
 • Zorunlu Seyahat Sigortası Paketi

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • İlk Gün Sabah Kahvaltısı, Öğle Yemekleri                                   
 • Otellerde Alınan İçecekler
 • Müze Ören Yeri Ücretleri ve Müze Kart
 • Milli Park Giriş Ücretleri, Teleferik Ücreti
 • 72 Saate Kadar İptal Güvence Paketi (Kişi Başı 600 TL)
 • Sigorta Paketinin Detayları İçin TIKLAYINIZ.
 • Programda Ekstra Olarak Belirtilen Turlar (İsteğe Bağlı):
 • Zilkale, Palovit, Çat Vadisi Turu
 • Borçka Karagöl Turu
 • Lustra Karester Turu
 • Avusor&Huser Yayla Turu
 • Yurtdışı Çıkış Harcı 150 ₺ (Batum Turu için Zorunlu)
 • *Ekstra fiyatları oluşabilecek zamlardan ötürü değişiklik gösterebilir.

Fiyat&Taksit Seçenekleri

  Tarih SeçeneklerMüsaitlikİki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek KişiEk YatakÇocukTaksitler
  31.07.2024Sezon FiyatıSorunuz19.999,00 TL
  14.990,00 TL
  25.999,00 TL
  20.990,00 TL
  19.999,00 TL
  14.990,00 TL
  0 - 2 Yaş 999,00 TL
  3 - 12 Yaş 12.499,00 TL
  Taksitler »
  07.08.2024Sezon FiyatıMüsait19.999,00 TL
  14.990,00 TL
  25.999,00 TL
  20.990,00 TL
  19.999,00 TL
  14.990,00 TL
  0 - 2 Yaş 999,00 TL
  3 - 12 Yaş 12.499,00 TL
  Taksitler »
  14.08.2024Sezon FiyatıSon 5 Kişi19.999,00 TL
  14.990,00 TL
  25.999,00 TL
  20.990,00 TL
  19.999,00 TL
  14.990,00 TL
  0 - 2 Yaş 999,00 TL
  3 - 12 Yaş 12.499,00 TL
  Taksitler »
  21.08.2024Sezon FiyatıMüsait19.999,00 TL
  14.990,00 TL
  25.999,00 TL
  20.990,00 TL
  19.999,00 TL
  14.990,00 TL
  0 - 2 Yaş 999,00 TL
  3 - 12 Yaş 12.499,00 TL
  Taksitler »
  28.08.2024Sezon FiyatıMüsait19.999,00 TL
  14.990,00 TL
  25.999,00 TL
  20.990,00 TL
  19.999,00 TL
  14.990,00 TL
  0 - 2 Yaş 999,00 TL
  3 - 12 Yaş 12.499,00 TL
  Taksitler »
  04.09.2024Sezon FiyatıMüsait19.999,00 TL
  14.990,00 TL
  25.999,00 TL
  20.990,00 TL
  19.999,00 TL
  14.990,00 TL
  0 - 2 Yaş 999,00 TL
  3 - 12 Yaş 12.499,00 TL
  Taksitler »
  11.09.2024Sezon FiyatıMüsait19.999,00 TL
  14.990,00 TL
  25.999,00 TL
  20.990,00 TL
  19.999,00 TL
  14.990,00 TL
  0 - 2 Yaş 999,00 TL
  3 - 12 Yaş 12.499,00 TL
  Taksitler »

Ek Bilgiler

Tüm Turlar için Genel Bilgiler:

1-Katılımcılar, araca bindikleri noktada bırakılır. Ayrıca farklı noktalarda duraklama/yolcu indirme yapılmamaktadır. Turlarımızın başlangıç ve bitiş saatleri toplu taşıma saatleri ile denk gelmeyebilir. Tüm planlarınızı buna göre yapmanızı tavsiye ederiz. Site de yazan saatler tamamen bilgilendirme amaçlı olup kesin buluşma saati ve noktası, rehber bilgisi turdan önce SMS veya Whatsapp ile tarafınıza gönderilecektir. Turdan önce bu bilgi ulaşmaz ise ofisimizle iletişime geçiniz.
2-Turlarda, hava, yol ve olağanüstü durumlardan ötürü değişiklik yapma hakkı, acentemizde saklıdır.
3-Tur sırasında unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
4- Turlarımız da araçlar kişi sayısına göre tedarik edilmektedir. Tura gelecek olan aracın katılımcıya önceden bilgilendirmesi yapılmaz.
5-Yerel otoriteler tarafından gezilmesine/gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi veya turlar yapılmaz. Bu gezi veya turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz.
6-Turun gerçekleştirilmesi için yeterli katılımcıya ulaşılamadığı takdirde, asgari 1 gün önce haber vermek şartıyla, acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. 
7-Çocuk indirimi, 12 yaşını doldurmamış çocuk katılımcılar için, 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.
8-Ekstra turlar minimum 20 kişi olması durumunda gerçekleşebilir. 20 kişi olmazsa gerçekleşmeyebilir.
9-Bellima Tur, aynı standartlar da olmak şartı ile oteller de değişiklik yapma hakkına sahiptir.
10-Hangi oda da kalacağınızı BELLİMA TUR’un belirleme imkânı yoktur. Odaları kalacağınız oteller belirlemektedir.
11-Oteller de özellikle 3 kişilik odalar da 3. Yatak standart yatak olmayabilir. Açılır yatak verilebilir.
12-Turlarımızda zorunlu seyahat sigortası yapılmaktadır. Doğum tarihi ve T.C. kimlik numarası ibrazı zorunludur. Acentemiz bu bilgileri teyit etmekle yükümlü değildir.
13-Öngörülmesi mümkün olmayan sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya rehberimizin belirlediği saatlere misafirlerin uymamaları sebebiyle, tur programında belirtilmiş olmasına rağmen, yapılamayan gezilerden acentemiz sorumlu değildir.
14-Rehberimiz gerekli gördüğü durumlarda; programda her türlü değişikliği yapma hakkına sahiptir.
15-Bölge yoğun olduğu Bayram gibi dönemler de sitede belirtilen otellerden farklı oteller de ve grup bölünmüş olarak konaklama yapabilir. Karadeniz turlarında, yayla tesisleri kapasitesine göre 2 ayrı otel de kalınabilir. Yaylaya çıkarken otobüs çıkamayabileceğinden minibüsler ile çıkılabilir. Bu durumda eşyalarınız için ufak çanta bulundurulması tavsiye edilir. Yayla çıkış ücretleri size aittir, acentamızın hiç bir ticari bağlantısı yoktur.
16-Yapılan görüşmeler de sözlü beyanlar esas alınmayacaktır. Tur programında yazan detaylar ve sizin mail yolu ile talepleriniz esas alınacaktır.
17-Katılımcıların bu bilgileri okudukları ve kabul ettikleri paket tur sözleşmesinde yazmakta olup, web sitesi güncellemelerini tüketici takip etmekle yükümlüdür. Web sitesi ve paket tur sözleşmesi ayrılmaz bir parçadır.
18-Yaz Sezonu, Dini ve Milli Bayramlar gibi özel ve yoğun dönemler de konaklamalar belirlenen bölgenin çevre illerinde gerçekleşebilir.
19-Mevsimsel değişiklikler, yol çalışmaları, hava şartları, sizin hizmet alınımızdan önceki hizmette oluşan otel memnuniyetsizliklerine göre Bellima tur web sitesinde yer alan tur programında, içerikler de değişiklik yapabilir. En son yayınlanan sirkü, bir öncekini geçersiz kılar.
20-BELLİMA TUR yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir. Yolcunun vize alamaması, vizenin yetişmemesi veya tek girişli alması ile ilgili olarak BELLİMA TUR`un hiç bir sorumluluğu yoktur.
21-Konsolosluğun vize vermemesi durumunda, ödenen vize, sigorta ve tur ücreti iade edilmez.
22-Katılımcıların bu bilgileri okudukları ve kabul ettikleri paket tur yönetmeliğince hizmet sözleşmesinde yazmakta olup, web sitesi güncellemelerini tüketici takip etmekle yükümlüdür. Web sitesi ve paket tur sözleşmesi ayrılmaz bir parçadır.

Yurtdışı Turlar:

1-Yurtdışı turlarına katılmak isteyen katılımcıların tur programında belirtilen ülkelere giriş şartlarına uygun pasaport veya vizeye sahip olması gerekmektedir.
2-Yurtduşı turlarında gideceğiniz ülkelerin para birimlerine göre para bulundurmanız gerekmektedir.
3-Yurtdışı turlarında kahvaltı kültürü Türkiye'deki gibi değildir. Oteller'de her ülkenin kültürüne göre kahvaltı alacağınızı bilmeniz gerekmektedir.
4-Turlar da, sınır kapılarında bekleme süreleri uzayabilir. Bundan Bellimatur sorumlu tutulamaz.
5-Batum'a kimlik ile geçişler de bebek, çocuk, yetişkin farketmeksizin, kimlik fotoğraflı olmak zorunludur.
6-Ekstra turlara katılım sayısı en az 20 kişidir. 20 Kişi oluşmazsa ekstra turlar gerçekleşmeyebilir.
7-Araçlarımız yeni model araçlar olup Teknobüs diye tabir edilen araçlardan değildir. Araçlarımız da tv ve wifi garanti edilmez.
8-Covid-19 sebebi ile turların başlangıcında veya ülkelere girişlerdeki sorun ve aksaklıklardan Bellimatur sorumlu tutulamaz.

9-BELLİMA TUR yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir. Yolcunun vize alamaması, vizenin yetişmemesi veya tek girişli alması ile ilgili olarak BELLİMA TUR`un hiç bir sorumluluğu yoktur.
10-Konsolosluğun vize vermemesi durumunda, ödenen vize, sigorta ve tur ücreti iade edilmez.
11-Katılımcıların bu bilgileri okudukları ve kabul ettikleri paket tur yönetmeliğince hizmet sözleşmesinde yazmakta olup, web sitesi güncellemelerini tüketici takip etmekle yükümlüdür. Web sitesi ve paket tur sözleşmesi ayrılmaz bir parçadır.

 

İptal Şartları

İptal ve değişiklik gibi özel durumlardan olumsuz etkilenmemek için İptal Güvence Paketi'ni yaptırmanızı önemle tavsiye ederiz. İptal Güvence Paketi yaptırmayan misaifler için aşağıdaki şartlar geçerlidir.

Olası iptal ve iade de 1618 Sayılı Seyahat Acentaları Kanunu'na bağlı Paket Tur Yönetmeliği 'ne bağlı olarak hazırlanmış olan Paket Tur Sözleşmesi'nde geçerli olan ilgili maddeler esas alınacaktır. Seyahat Acentalarının 1618 sayılı kanun ile kurulduğunu, bir yasası olduğunu ve Paket Tur Yönetmeliği Kanuna göre hizmet verdiğini hatırlatmak isteriz. Paket Tur Yönetmeliği Kanunu gereği kısaca iptal şartları aşağıdaki gibidir;

1- Uçaklı Turlar da veya Promosyon olarak afiş edilen turlar da iptal iade hakkı yoktur.

2- Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır. Tur tarihine 30 günden az kalması durumunda %30 ceza, 20 gün ve daha az kalması durumunda %100 ceza uygulanır.

3- Katılımcının, kendisinin veya 1. derece yakınının sağlık sorunu ile ilgili iptal talebinde tur ücret iadesini SİGORTA ŞİRKETİ yapmaktadır. Sigorta şirketine, katılımcı Türkiye devlet hastanelerinden alınan raporu (Başhekim veya en az 2 doktor imzalı) sunmak zorundadır. Sigorta Şirketi, kronik rahatsızlıkları (daha önceden teşhisi konulabilen tansiyon, şeker, astım vb. gibi durumlar) karşılamaz. 

Vize Bilgileri

Yorumlar

Benzer Turlar

Batı Karadeniz Turu (1 Gece Konaklama)

Batı Karadeniz Abant Gölü, Gölcük Gölü, Yedigöller, Amasra ve Safranbolu Turu

Yeni Model Otobüsler 2 Gece 2 Gün
 • 30.08.2024
 • 3.999,00 TL

Otobüsle Özel Karadeniz Yaylalar ve Batum Turu (6 Gece Konaklamalı)

1 Gece Batum Konaklama | 2 Gece Yayla Konaklama | 1 Gece Termal Otelde Konaklama Farkı ile toplam 6 Gece Konaklama !!

Yeni Model Otobüslerle 8 Gün - 7 Gece
 • 19.07.2024
 • 15.499,00 TL
 • 13.09.2024
 • 11.999,00 TL

Otobüslü Kapadokya Turları (Sezon ve Bayramlar 2 Gece Konaklamalı)

Bölgede 5 Yıldızlı Otellerde Konaklama Farkıyla! Kapadokya, Hacıbektaş, Akşehir Nasrettin Hoca Türbesi ve Konya Mevlana Müzesi Gezileri Dahil!

Yeni Model Otobüslerle 3 Gün 3 Gece
 • 29.08.2024
 • 5.999,00 TL