Giriş Yap

veya Üye Ol

Giriş Yap

veya Üye Ol

Üye Girişi

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Pelit Çikolata Müzesi

Pelit Çikolata Müzesi

Pelit çikolata müzesi, İstanbul Esenyurt Pelit çikolataları üretim tesisleri bünyesinde bulunmaktadır. Müze içerisinde sanat eserleri, ünlüler, efsanevi isimlere ait çikolatadan heykeller ziyaretçilere sunulmaktadır. Atmosfer olarak son derece iyi düşünülmüş çikolata müzesi ziyaretçilere açıktır. Blog yazımızın içeriğinde ele aldığımız çikolata müzesi adres ve nasıl gidilir odaklı anlatımlar gezi planınızda avantaj sağlayacaktır.

Hem keyifli hem de bir o kadar anı biriktirebileceğiniz müze, çocuklu ailelerin de ilgisini çekmektedir. Çikolata müzesini gezerken çikolatadan şelaleler, çikolatadan yapılmış ilginç figürler sizleri beklemektedir. Tatlı ve çikolata ile aranız iyiyse kendinizi çikolata rüyasında sanabilirsiniz. Çocuklar için özel hazırlanmış pasta ve çikolata atölyeleri bulunmaktadır.

Pelit çikolata müzesi

Pelit Çikolata Müzesi'nde neler bulunuyor?

Giriş sonrası gezebileceğiniz 5 farklı salon sizleri bekliyor olacaktır. Bunların tamamı farklı konseptte hazırlanan, özel çikolatalardan yapılan ürünleri de göstermektedir.

  • Ana Salon: Çikolata şelalesi, gerçek boyutlarda çikolatadan yapılmış ev, Nuh'un Gemisi, çikolata tabloları.
  • İstanbul Salonu: Şehrin sembolik haline gelen ve tarihi açıdan önemli yerler çikolatadan hazırlanmıştır. Galata Kulesi, Sultan Ahmet Camii, Kız Kulesi ve Boğaz Köprüsü..
  • Türk Büyükleri Salonu: Tarihe damga vuran, ülkemizin kahramanları, değerli büyükleri gösterilmektedir. Atatürk, Osman Gazi Fatih Sultan Mehmet.
  • Sanatçılar Salonu: Sanat tarihinde önemli yeri bulunan tablo çikolatalar.
  • Medeniyetler Salonu: Osmanlı, Bizans, Antik Yunan ve Hitit dönemine ait sunumlar.

çikolata müzesi tarihi yerler

Pelit Çikolata Müzesi Giriş Ücreti

  • 0-3 yaş arası ücretsiz.
  • Kişi başı 200 TL giriş ücreti alınmaktadır.
  • Öğrenci grupları ve diğer toplu girişler için 150 TL giriş ücreti talep edilir.

Çikolata Müzesi nerede

Pelit çikolata müzesi hafta içi ve hafta sonu ziyaretçilere 10:00-17:00 arası açıktır. Koza Mahallesi 1678 Sk. No:19 (Sanayi Mahallesi Evren Sanayi Sitesi Akbatı A.V.M. Arkası) Esenyurt-İSTANBUL

* Okul gruplarının önceden rezervasyon yaptırması gerekiyor. Minimum 15 maksimum 40 kişi halinde ziyaret edilebilir.


Yorumlar

Yorum Yap